BIOS boot menüsünde USB'yi ilk sıraya taşımadan boot etme

El Padrino

Decapat
Bilgisayarı flash ile formatlayacagim ancak F5 ve F6 tuşları çalışmadığı için boot menüsünde flash 1. sıraya tasiyamiyorum. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın boot menüsüne girmeniz yeterli. BIOS'tan öncelik atamaya gerek yok. Laptop kullanıyorsanız marka ve modelini, masaüstü kullanıyorsanız anakartın marka ve modelini belirtin.

Delete yani DEL tuşu gözüküyor.
Bilgisayar açılırken BIOS'a girer gibi DEL tuşuna basın seri bir şekilde. Gelen ekranda USB'yi göreceksiniz, üstüne gelip Enter'a bastığınızda boot edecektir.

Bende de Acer var BİOS vs. uğraşmıyorum bile FAT32 şeklinde flash biçimlendiriyorum. Bilgisayarı kapatıyorum sonra flash takıp çalıştırıyorum kendi otomatik boot oluyor zaten.

Merhaba acer bilgisayarlarda önce biosa girip f12 boot seçeneğini enabled yapmak gerekiyor. Sonrasında f12 ile boot menüsüne girip flash belleği seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı