BIOS CSM ve UEFI farkı nedir?

Saewt

Kilopat
Daha fazla  
Anakartımda BIOS kurcalarken gördüm bu kısımda CSM yazıyordu UEFI'ye aldım fakat bilgisayarım hata verdi açılmadı, tekrar CSM aldım düzeldi Windows'u UEFI kurmuştum sıkıntı nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartımda BIOS kurcalarken gördüm bu kısımda CSM yazıyordu UEFI'ye aldım fakat bilgisayarım hata verdi açılmadı, tekrar CSM aldım düzeldi Windows'u UEFI kurmuştum sıkıntı nedir acaba?
Anakarti guncelledim böyle oldu ama nedense uefi yapamıyorum rufus ile yazdırdım gpt olarak kabul etmiyor neden acaba

Dosya Ekleri

• IMG_20201203_161247.jpg
    IMG_20201203_161247.jpg
    157 KB · Görüntüleme: 185
Valla çözemedim hocam anlamadım arkadaş kendi flaşı isosu ile oldu bende ki flaşı da değiştirdim hatta anakartim biosu da ilk zamana getirdim olmadı bir yerde bir ayar var bilmiyorum

Bende hiçbir şekilde UEFI'ye geçemedim. Üstüne birde ayarları kurcalarken fast boot özellğini açmışım şimdi biosa giremiyorum pc açılırken. UEFI olmadığı içinde windowsdan erişim sağlayamıyorum kaldım öyle. Bios pili falan çıkar diyorlarda zor geliyor o da.

Restore et ayarları kendi haline getiroyor biosun normale dönüyor burda bı tane anlayan çıkmadı
Hata bu
ben az biraz çözüm buldum yeni bir iso indirdim biosu günceleldim rufusla yazıldı gayet iyi oldu ama şimdi d yi görmüyor

Dosya Ekleri

• IMG_20201206_121021.jpg
    IMG_20201206_121021.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleme:

Geri
Yukarı