BIOS Default Ayarlama Sonrasi Sonra Görüntü Gelmemesi

MBurak

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda fare ve klavye çalışmıyordu ekran gelmişti normal bir şekilde. Düzelir diye kasadan düğmeden yeniden başlattım, kasa açıldı fanlar ışıklar vb. açıldı, görüntü gelmiyordu anakartta CPU_LED diye bir LED yanıyordu.
Bir de PC açtığımda 3 saniye sonra kapanıp açılıyor.
Anakart Asus P8P67 Deluxe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak hangi LED ?

Eki Görüntüle 186729

Kullanma kılavuzundaki bilgiye göre herhangi bir bileşende sorun varsa o bileşene ait LED yanıyor.

CPU_LED yanıyorsa bunun birkaç sebebi olabilir:
  • CPU güç beslemesinde arıza
  • CPU'da arıza
  • Güç kaynağında arıza
Mümkünse başka bir güç kaynağı ile dener misin ? Olmazsa anakarttan yanık kokusu geliyor mu bir bak. Anakartta sorun yoksa başka bir işlemci ile dene.
Bu mesaj yardımcı olabilir.

BIOS'a girdim default ayarlara getirdim kaydedip çıktım. PC yeniden başladı kasa açıldı fanlar dönüyor fakat ekranda görüntü yok. Ne denediysem çözülmedi bi taktik verin arkadaşlar.
Anakart : Asus P8P67 deluxe.

Bilgisayarımı açtım, Win 10 ekrani geldi, fare ve klavyeye ışık gitmiyordu ve çalışmıyordu, kasadan reset tuşuna bastım ve gene aynısı oldu. BIOS'a girmeyi denedim girdi ayarları default yaptım çıktım. PC açtığımda kasa fanları LED'ler vb. çalısıyor ama ekran gelmiyor artık BIOS'a da giremiyorum. Napacağim?

sırayla dene bunları önce ramleri birini çıkar öyle dene başka psu dene ilemciyi sök tek tak dvd rom var çıkar öyle hdd çıkar dene ekran kartı çıkar dene ne var sök dene fişi çek ğüç düğmesine 4 defa bas olmadı herşeyi sök baştan diz oda olmadı mı artık anakart hakkın rahmatine kavuşmuştur kısa devre anakart kondansatör patlamış olabilir umarım anlamıssındır dene hepsini

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı