BIOS ekranına giriş görüntüsü monitöre gelmiyor

Deli Çoban

Hectopat
Merhabalar, Samsung CFG73 adlı monitörüme BIOS ekranına giriş görüntüsü gelmiyor. Çözümü nedir?

Büyük ihtimal fast boot aktif ettiniz bios ayarlarından pcyi tamamen kapatın açılırken DEL tuşuna basılı tutarak hangi tuşla bios giriyorsa hiç durmadan bas çek bas çek yaparak girmeyi deneyin sonucu yazarsınız

O takma isim biraz uygunsuz olmuş sanki.

Anakartınızın markası ve modelini söylerseniz yardımcı olabiliriz.

Söylediğinizi yaptım. BIOS ekranına girmedi.
Anakartınızın markası ve modelini söylerseniz yardımcı olabiliriz.
Asus H81M-D R2.0

söylediğiniz fast boot aktif olduğu için olmuyor %90 ihtimalle pc açılırken bios giriş ekranı görünmeden direk masaüstüne giriyorsanız eğer evet fast boot aktif olmuş

söylediğiniz fast boot aktif olduğu için olmuyor %90 ihtimalle pc açılırken bios giriş ekranı görünmeden direk masaüstüne giriyorsanız eğer evet fast boot aktif olmuş
Peki fast boot özelliğini hangi yöntemle kapatabilirim ve BIOS'da fast boot kapatma seçeneğini nasıl bulabilirim?

BIOS ekranına girince yanlış hatırlamıyorsam boot sekmesinden bulup kapatabilirsiniz .Aynı şeyi bende yaşamıştım ama pc açılırken sürekli F12 basarak BIOS ekranına erişim sağlayabilmiştim.

Tamam. Deneyeceğim.
Fast boot seçeneğini BIOS'a girmeden kapattım. Ama sorun hala devam ediyor.
Pardon, hızlı önyükleme seçeneğini kapatmışım.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…