BIOS ekranında sürekli çizgiler çıkıyor

Emre Yaman

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3000 MHz DDR3 hyperx
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1 TB M2 SSD
Ekran kartı
Rtx 2070 8 GB
Anakart
A320ms2h anakart
İşlemci
Ryzen 5 3600x
Merhaba arkadaşlar ikinci el parçalarla sistem yükseltmesi yaptım aldığım parçalar şöyle: RTX2070 8 GB ekran kartı.
Ryzen 5 3600X işlemci.
Ve son olarak 2K Samsung C27HG70 monitör aldım. Sabah monitör geldi sıfır DP kablosu ile taktım fakat bu ekteki çizgiler sürekli çıkıyordu daha sonra ekran kartındaki diğer yuvayı denedim tamamen geçti bu durum. Gece bir daha açtım kullandım bilgisayarı ardından yeniden başlattım bu sefer görüntüdeki gibi sadece BIOS ekranında böyle çizgiler çıkıyor ama bilgisayar açılınca gidiyor sebebi nedir? Bilen ve yardımcı olabilecek var mıdır?

Screenshot_2023-06-26-05-23-22-523_com.whatsapp.jpg

Not1: Yanlışlıkla DDR3 girmişim RAM'ler DDR4.
Not 2: Monitörü henüz onaylamadım iade edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ikinci el parçalarla sistem yükseltmesi yaptım aldığım parçalar şöyle: RTX2070 8 GB ekran kartı.
Ryzen 5 3600X işlemci.
Ve son olarak 2K Samsung C27HG70 monitör aldım. Sabah monitör geldi sıfır DP kablosu ile taktım fakat bu ekteki çizgiler sürekli çıkıyordu daha sonra ekran kartındaki diğer yuvayı denedim tamamen geçti bu durum. Gece bir daha açtım kullandım bilgisayarı ardından yeniden başlattım bu sefer görüntüdeki gibi sadece BIOS ekranında böyle çizgiler çıkıyor ama bilgisayar açılınca gidiyor sebebi nedir? Bilen ve yardımcı olabilecek var mıdır?

Eki Görüntüle 1836632

Not1: Yanlışlıkla DDR3 girmişim RAM'ler DDR4.
Not 2: Monitörü henüz onaylamadım iade edebilirim.

Bende de benzer sorun var 360 Hz monitörde yaşıyorum fakat 144 Hz monitörde o sorun yok önemli bir şey değildir diye çok üstünde durmadım o yüzden bir sorunda yaşamadım henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı