BIOS güncelleme sonrası anakart üzerindeki CPU, RAM ve VGA ışıklarının yanıp sönmesi

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam, geçen gün kullandığım MSI Mortar B600M anakart modeli üzerindeki VGA ışığı yandı ve monitördeki görüntüler kesildi ve bilgisayar kendini resetledi. Daha sonra araştırdım buradan bir arkadaş BIOS güncellemesi vs. yap demiş ve yaptım. BIOS Update yaptıktan sonra sistem 3 defa yeniden başladı kendini zorla kapattı ve CPU ışığı kırmızı, RAM ışığı sarı, VGA ışığı ilk başta sarı daha sonra beyaza dönüyor ve sistem açılıyor. Işıkların kontrolünü yapmak için sistemi tekrar kapatıp-açtım ama önceden sadece ekran kartı ışığı sarı-beyaz yanarken şimdi CPU / kırmızı, RAM / sarı, VGA / sarı-beyaz yanıyor sanki sorun çoğaldı ben anlamadım. Sistem önceden açılırken böyle ışık yanmıyordu ekran kartı ışığından sonra hep böyle oldu. Sebebi ne olabilir nasıl bulabiliriz sorunu? Ya da bu bir sorun mu? Sorun değilse neden ilk başta yanmıyordu? Fikriniz var mıdır?
Sistem.
  • Anakart: MSI Mortar B660M DDR4.
  • Ekran kartı: Zotac 3060 Ti.
  • İşlemci: Intel 12400F.
  • RAM: Corsair 4x8 3200MHz CL16.
  • M.2 SSD: 500-500 GB Kingston-Western Digital.

335023435_1144083989586617_5905515844665062362_n.jpg

IMG_1100.JPG

IMG_1101.JPG

Sistem sorunsuz açılıyorsa açılışta bu ışıkların yanıp sönmesi bir sorun teşkil etmez. Kaldı ki son görselde beyaz yanıyor. Beyaz genelde sorunsuz boot oluyor.
Teşekkürler Recep abi. Söylediğim gibi önceden bilgisayarı açtığımda bu ışıkların hiçbiri yanmıyordu fakat ekran gidip zorla reset attıktan sonra ve bios güncellemesinden sonra olunca tedirgin olmadım değil sonuç olarak zor zamandayız ve parçalarda ucuz değil :) Peki herhangi bir sorun olup olmadığını OCCT tarzı programlardan öğrenebilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı