BIOS Güncelleme Sonrası Arızalanan Ekran Kartı

afterx

Kilopat
Arkadaşlar geçen ekran kartıma BIOS Flash attım. BIOS update sonrası Windows açılmadı. Sanırım yanlış bir BIOS dosyasını kullanmışım. Daha sonra Windows'u dahili kart ile açarak güncelledim ama bilgisayarı tekrar harici karta bağladığımda yine Windows açılmıyor. Garantisi doldu, bu kartı başka kurtama yolu var mıdır? Ekran kartının son GPU-Z görüntüsü.
GPUZ.png

@Recep Baltaş @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkartıp tekrar takın. BIOS'u sıfırlamış olursunuz. Ekran kartı arızasına gelecek olursak, eğer o değerler doğruysa ekran kartı bitmiş demektir. Ama korkmayın. BIOS pilini çıkartıp takın. Sonra gerekli driverleri yükleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili GPU ile Windows'a ulaşıp harici ekran kartınızın doğru BIOS'unu bulup tekrar BIOS Flash atarak düzeltebilirsiniz. Eğer yapamazsanız servis yolu gözüküyor kart için.

Kartınız 1 GB mı 2 GB mı?

Her ikisi içinde BIOS dosyası burada mevcut.

1 GB için : TechPowerUp

2 GB için : TechPowerUp

Umarım işinize yarar. Arkadaşların da dediği gibi dahili GPU ile açıp yeniden BIOS yüklemenizi tavsiye ederim. Sorumluluk size aittir tabi. :)

Kart 1 Gb olan ama zaten dahili kart ile açıp flaşladığımı yazdım. Neyse anlaşılan kart çöp oldu. Konuları yayınlanmadan önce konuyu ve başlığı düzenleyen arkadaşları tebrik etmek lazım. Konuda anlam kayması olmuş resmen. :D

Kart 1 Gb olan ama zaten dahili kart ile açıp flaşladığımı yazdım. Neyse anlaşılan kart çöp oldu. Konuları yayınlanmadan önce konuyu ve başlığı düzenleyen arkadaşları tebrik etmek lazım. Konuda anlam kayması olmuş resmen. :D

Yanlış BIOS yüklemiş olabilirsiniz diye, BIOS dosyasını bulup yazdım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı