BIOS güncelleme sonrası laptop açılmıyor

AtilgaNN

Hectopat
Merhabalar benim Acer Nitro 5 laptopum var buna gün içinde BIOS güncellemesi yaptım bilgisayar güncellemeden sonra Windows başlatılmıştır hatası veriyor ilk aldığımda da böyle sorunla karşılaştım SSD takılı olduğu için BIOS'ta achı yi seçmem gerektiğini biliyorum fakat BIOS güncellemesi sonra achı yazan bölüm kaybolmuş seçim alanı yok BIOS güncellemesini BIOS üzerinden silebiliyor muyuz bir de gelişmiş seçenek bölümü bazen açılıyor CMD ekranından düzeltebileceğim kodlar falan var mı ne yapmam lazım yardımınızı rica ediyorum resimler aşağıdaki gibidir.
İlk resim internetten bulduğum SATA mode yazan yer bende yok ikinci resim benim laptoptaki resimdir en alttaki 3 resime yapacağım bir şey var mıdır sıfırlamadan başka çünkü sıfırlasam da achı seçemeyeceğim BIOS'u tamamen silip düzeltmem lazım.

Screenshot_20200423-122636642.jpg
P_20200423_123035.jpg
P_20200423_123941.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bilgisayar bilginizi veya en azından elektrik nedir, bunu bir öğrenin orta okul kitaplarından.
Laptop açılmıyor ile Windows açılmıyor arasında dağlar kadar fark olduğunu ne zaman anlayacaksınız?

BIOS default yapın, SATA mode niye Optone seçili? AHCI seçin.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı