BIOS güncellemesi riskli mi?

spawn13

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 3 ay önce vatandan topladım ekran kartımın dün sürücüsüne siteden baktım güncel değildi güncelledim anakartın sitesinden BIOS'a baktım oda güncel değil yeni sürümü var nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum zarar veririm diye korkuyorum bilgisayarda özellikle Google'da gezinirken kasıyor BIOS'tan dolayı mıdır bu sorun arkadaşlar ve kendim güncelleyebilir miyim?

Riskli, ben format atarken bile bozmuştum bilgisayarı. Sonra BIOS'u karıştırdım saçma sapan Intel'in bir ayarı sebep olmuş. Çalışıyorsa dokunma felsefesi iyidir. Yüksek ihtimal sıkıntı çıkmaz ama. Elektrik kesilirse problem.

Uğraşmayın böyle şeylerle, sistem performansını arttırdığı yok hem bios'a virüs girmesi de sadece BIOS güncellemesiyle olur, virüs de girmez öyle işletim sistemi gibi güncel tutayim diye bir zorunluluk yok, eğer güncellerseniz hiçbir +'sı yok sadece olası problemleri(Mavi ekran, sistem geç açılması, açılırken siyah ekran) gibi sorunlar yapıyor. Benim önerim BIOS güncellemesi ve firmware gibi güncellemeleri yapmamak.
Bu güncellemeler dışında donanım'a kalıcı olarak yüklenmeyen sadece Windows'a yüklenen sürücüleri kursanız hızlanır. Ben ekran kartımı güncellemiştim fps artmıştı.

Arkadaşlar BIOS güncellemek zararlı değildir. Her güncelleme ile neler eklendiğini veya ne gibi düzeltmeler/geliştirmeler yapıldığını notlarda görebilirsiniz. Bazen elzem oluyor. Üreticiler canları sıkıldığı için BIOS dosyası çıkarmıyorlar.
Sadece bilmeyenler için riskli bir işlem. Onun içinde biz buradayız sizlere yardım etmek için :)

Geri
Yukarı