BIOS Güncellemesi Sonrası Oyunlarda Kasma

Zimmerneun

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Umarım danışacağım konu çok da çözülmesi zor bir konu değildir.

Geçenlerde bilgisayara BIOS güncellemesi yaptım açıldı çok da bir problem yok gibiydi, her şey neredeyse sıkıntısız görünüyordu. Daha sonra PC'yi kapattım aradan bir gün geçti can sıkıntısından dedim bir oyun oynayayım, açtım FarCry 5'i ama oyun normalde oynadığım ayarlarda oynanamayacak bir seviyede kasıyordu.

Hani dedim acaba grafik ayarlarıyla oynasam ne olur, aldım hepsini Low ayarlara ama sadece görüntü kalitesi bozuldu başka bir değişme yok. Dedim acaba oyundan mı kaynaklı çıktım GTA V'e girdim o da aynı sorun. Çıktım Dying Light'a girdim o da aynı, hatta şöyle diyeyim Minecraft bile kasıyordu PC'de hani o kadar uyuz etti ki beni format attım, tüm driver güncellemelerini yükledim, BIOS sürümü düsürdüm ama ne yaptıysam boşa gitti hiçbir değişme yok PC'de.

Acaba diyorum bir ara Microsoft Visual Studio yüklemiştim ondan mı oldu ama bir program bu kadar da etkilemez PC'yi. Üstelik defalarca da format atmışken. Acaba benim sorunumun bir çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yaptığınızda BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çıkın. Bir de harici ekran kartı ile oynadığınıza emin misiniz?

BIOS sürümünü düşürdüğünüz halde kasıyor ise bunun BIOS ile bir ilgisi kaldığını düşünmüyorum. Kafanızda son yaptığınız işlemi suçlu buluyorsunuz. Dert değil. Şimdi sakince klavyeyi elinize alın ve bize daha konuyu açarken vermeniz gereken bilgileri verin. Verin o bilgileri bize.

Son düzenleme:
BIOS güncellemesi yaptığınız da BIOS ayarlarını sıfırlayıp kaydedip çıkın. Bir de harici ekran kartı ile oynadığınıza emin misiniz?
Aynen harici ekran kartı ile oynadığıma eminim.
BIOS sürümünü düşürdüğünüz halde kasıyor ise bunun BIOS ile bir ilgisi kaldığını düşünmüyorum. Kafanızda son yaptığınız işlemi suçlu buluyorsunuz. Dert değil. Şimdi sakince klavyeyi elinize alın ve bize daha konuyu açarken vermeniz gereken bilgileri verin. Verin o bilgileri bize.
Umarım kastettiğiniz bilgiler bilgisayarım ile ilgili bilgilerdir ki eğer öyleyse onlar da şöyle:
  • i5 8300H
  • 8 GB RAM
  • GTX 1050 ekran kartı
  • ASUS FX505GD-BQ136T

Oyun içi değerleri paylaşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı