BIOS Güncellemesi Sonrası Uygulama Çalışmayı Durdurdu Hatası

Mr.Bonjovi

Hectopat
Merhaba, bilgisayara format attım ve tüm driverları yükledim. Bir iki oyun kurdum ve en son BIPS güncellemesi yapmak için USB üzerinden BIOS'a girip güncelledim. Güncelleme bitince bilgisayar tekrar başladı. 3 kere arka arkaya ve her seferinde ROG 1 - 2- 3- diye arka arkaya update yaparak bir şeyler yükledi. En sonuncusunda BIOS'a girdim ve baktım bellekler 1333'de çalışıyor, Ben de 1866 olarak ayarladım onu, kaydedip çıktım. Masaüstüne geldiğimde açılışta çalışan programlar Origin gibi bunlar çalışmayı durdurdu hatası verdi. Bir çok program birden durduruldu. Windows'u yeniden başlattım ve şimdiki oturumdayım. BF4 açayım dedim fakat Explorer çalışmayı hatası verdi, arkasında BF4 çalışmayı durdurdu hatası verdi. Restart atmadan önce mavi ekran aldım. Ne oldu bilmiyorum. Yardım edebilecek arkadaşlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios defaultdan kastiniz nedir hocam? Bu arada ramlerim 1866 mhz fakat 1333'de calisiyor. Dram frekans'i 1866 mi yapiyim? Anakartim Asus rampage iv black x79 islemci 4930k. Ramlerim ise Corsair dominator platinum 1866 mhz 2x 8gb. Biosta Extreme tweaking falan bir kac ayar vardi. Sanki ilk anakarti aldigimda actigim simdi hatirlamiyorum. Ne gibi ayar yapmaliyim? Ramlari kendi performansinda kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı