BIOS güncellemesi Windows kurmadan önce mi yapılmalı?

• Konuyu başlatan vKai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 5B

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba kısa bir sorum var yeni sistem topluyorum şu anda. Anakartın BIOS güncellemesi var ise Windows'u kurduktan sonra mı önce mi BIOS güncellemesi yapılıyor.
Ya da 2'si arasında fark olur mu?
NOT: Almayı planladığım anakart B550-F ya da B550-E.

Soru bu değil. Soru Windows'tan önce mi sonra mı güncellenmeli.

Cevap: Windows kurmadan önce güncellenmesini tavsiye ederim.

Sistemi kullanacaksanız yani Windows üzerinden BIOS dosyalarını indirip USB'ye atacaksanız Windows gerekli. Kurulum yapın sonra BIOS güncellemesi yaparsınız hem araştırırsınız nasıl yapıldığını.

Eğer laptopsa desteklediği Windows / Linux vb. sürüme geçip kurmanız lazım. Masaüstünde ise önce kurmanız daha uygun.

Soru bu değil. Soru Windows'tan önce mi sonra mı güncellenmeli.

Cevap: Windows kurmadan önce güncellenmesini tavsiye ederim.

Peki Windows'u kurmadan önce BIOS'un hangi sürümde olduğunu nereden öğrenebilirim karta baktım 2020/08/18 de güncelleme almış kartı aldığımda bu güncelleme varsa ben tekrar aynısını kurmaya çalışırsam bir sıkıntı olur mu?

Peki Windows'u kurmadan önce BIOS'un hangi sürümde olduğunu nereden öğrenebilirim karta baktım 2020/08/18 de güncelleme almış kartı aldığımda bu güncelleme varsa ben tekrar aynısını kurmaya çalışırsam bir sıkıntı olur mu?
BIOS'a girip öğrenebilirsiniz.

BIOS'a girip öğrenebilirsiniz.

Direk.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu sizin videonuzdaki gibi yapabilirim değil mi B550-E veya F modelinde USB BIOS upgrade butonu ve flash girişi var hala geçerli değil mi bu sistem PSU fişe takıp sadece 24pin girişini anakarta takarak güncelleme olayı.
Ve sanırım ASUS anakartlarda flash belleğin FAT32 olması gerek yok değil mi?

Geri
Yukarı