BIOS güncellerken işletim sistemi seçeneği

halil yurtsever

Decapat
Merhaba. BIOS güncelleyeceğim. Siteden güncel BIOS seçerken iki seçenek sunuyor.

Not: Bu sürüm Varsayılan olarak Windows 8 yüklü olarak gelen modellere uygundur: 1

Windows 8 olarak gelmediyse bu sürümü yükleyin: 2

Ben hiç Windows 8 kullanmadım. 6 yıl kadar Windows 7 Home Basic kullandıktan sonra 1 ay önce Windows 10 PRO ile yükselttim. İndireceğim en yeni BIOS 2014 yılında çıkmış. Hangi seçenekteki BIOS'u indirmeliyim?

Merhaba. BIOS güncelleyeceğim. Siteden güncel BIOS seçerken iki seçenek sunuyor.

Not: Bu sürüm Varsayılan olarak Windows 8 yüklü olarak gelen modellere uygundur: 1

Windows 8 olarak gelmediyse bu sürümü yükleyin: 2

Ben hiç Windows 8 kullanmadım. 6 yıl kadar Windows 7 Home Basic kullandıktan sonra 1 ay önce Windows 10 PRO ile yükselttim. İndireceğim en yeni BIOS 2014 yılında çıkmış. Hangi seçenekteki BIOS'u indirmeliyim?
En yeni BIOS'u yükle hocam.

Mesela Lenovo G580'de Windows 7 ve Windows 8 ile gelen var. 7 ile gelende UEFI ama açılırken Windows logosu çıkıyor. 8 ile gelende ise yine UEFI ama Lenovo logosu çıkıyor. Buna dikkat etmenizde fayda var. Hangisi uygun ise onu yükleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı