BIOS güncellerken "M2A74AM-SE.ROM Not found" hatası

Arda Umul

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben AMD Phenom işlemci almıştım eskiden onu bugün takayım dedim ve durduk yere PC kapanıyordu vb. Sonra arastırdım BIOS güncelleyin dedi, güncellemeye başladım ama sonra Phenom takılı olduğunu unutup onunla güncelleme işlemi yaptım ve korktuğum başıma geldi. Dondu PC mecburen reset atmak zorundaydım reset attım ve şimdi en azından tamamen giymedi sadece hasar gördü ve bir USB bellek hazırladım. Boyutunu 10 MB'ye düşürüp içine BIOS son sürüm ROM dosyasını atıp fat formatında biçimlendirdim ve anakartımın istediği adı koydum .ROM dosyasına ama hata verip durdurdu.
Sistemim:
AMD Athlon ||
M2A74AM-SE
4 GB DDR2 RAM
450W PSU
R7 240 4 GB GDDR3

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer varsa ROM dosyasının ismindeki SE ibaresini silmeyi deneyin. Özellikle M2A74AMS.rom isminde dosya istiyor gibi görünüyor.
Zaten se yi siliyorum orda ne yazıyorsa onu yazdım bu arada rufus ile bisi yapmak lazımmı ben direk içine ayıyorum usb nin baska biyerde öyle okudum
Dosya adınının M2A74AMS.rom olduğuna emin misiniz.
Evet

Zaten SE yi siliyorum orada ne yazıyorsa onu yazdım bu arada Rufus ile bir şey yapmak lazımmı ben direk içine ayıyorum USB'nin baska bir yerde öyle okudum.

Rufus ile bir şey yapmanıza gerek yok. USB FAT32 olarak formatlı olmak zorunda. Başka bir USB portunu deneyebilirsiniz. Bazen işe yarar.

Geri
Yukarı