BIOS Harddisk Görmüyor

apache_mode

Decapat
Merhabalar, sorunum kısaca; pc açılışta otomatik bios ekranına atıyor. Sorunun Windowsun kurulu olduğu SSDyi algılamaması olduğunu anladım. Ne yapabilirim?

Uzunca ifade edersem:
Bugün fandan ses geliyor diye kasayı açtım, fanı yağladım bir iki kablo çıkarıp geri taktım (yanlış takmış olabilirim). Ardından bilgisayar açıldı ama ne ekran ne mouse klavye çalışmadı. Birkaç kez daha power tuşundan açtım kapattım, değişen bir şey olmadı. Rami çıkarıp takın denildiğini gördüm denedim işe yaradı.

Bu kez de sürekli bios ekranı açılmaya başladı. Biraz kurcaladıktan sonra harddiskimi görmediğini anladım. Windowsun kurulu olduğu SSDyi algılamıyor fakat diğer HDDyi algılıyor.

Sorun belki kablodur diye HDDnin kablolarını SDDye taktım değişen bir durum yok.

O ilk başta rami çıkarmadan önce birkaç defa kapatıp açarken acaba BIOS'ta SSDnin görülmesini engelleyecek bir sorun olmuş olabilir mi? SSDde arıza olma ihtimalini sona saklayarak, ne tür çözümler uygulanabilir.

.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı