Çözüldü HP 550-106nt BIOS hiçbir şekilde açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xdlips

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 11 bilgisayarıma USB'den tekrardan Windows 11 kurarak format atmak istiyordum. USB vs. her şeyi hazırladım. Bilgisayarı kapatıp BIOS tuşuna basarak menüyü açmayı denedim. Benim bildiğim F10 tuşu ile açılıyordu BIOS menüm. F10 olmayınca karıştırdım herhalde deyip bütün F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11 ve F12 tuşlarını ve son olarak DEL tuşunu denedim. Hiçbir şekilde BIOS menüsüne erişemedim. Daha sonrasında Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlattım, bilgisayar yeniden açıldığında gelmesi gereken sorun gider ekranı hiçbir şekilde gelmedi. En son disk biçimini MBR'den GPT'ye çevirip UEFI açmıştım Secure Boot'u Enabled yapmak için.

Jumper pinleriyle veya anakart pilini sökerek sıfırlamayı dene.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Windows 11 bilgisayarıma USB'den tekrardan Windows 11 kurarak format atmak istiyordum. USB vs. her şeyi hazırladım. Bilgisayarı kapatıp BIOS tuşuna basarak menüyü açmayı denedim. Benim bildiğim F10 tuşu ile açılıyordu BIOS menüm. F10 olmayınca karıştırdım herhalde deyip bütün F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11 ve F12 tuşlarını ve son olarak del tuşunu denedim. Hiçbir şekilde BIOS menüsüne erişemedim. Daha sonrasında Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlattım, bilgisayar yeniden açıldığında gelmesi gereken sorun gider ekranı hiçbir şekilde gelmedi. En son disk biçimini MBR'den GPT'ye çevirip UEFI açmıştım Secure Boot'u enabled yapmak için.

Bilgisayarı aç. Windows simgesine tıkla,Aç/Kapat yazan yere tıkla. Önüne uyku modu/Yeniden başlat ve bilgisayarı kapat tuşları gelecek. Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata tıkla. Sonrasında sorun gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI donanım yazılımına tıkla sorunun hallolur.(Virüs işleminden geçirerek tekrar dene)

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu bilgisyarın modeli nedir?
HP 550-106nt

Bilgisayarı aç. Windows simgesine tıkla,Aç/Kapat yazan yere tıkla. Önüne uyku modu/Yeniden başlat ve bilgisayarı kapat tuşları gelecek. Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata tıkla. Sonrasında sorun gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI donanım yazılımına tıkla sorunun hallolur.(Virüs işleminden geçirerek tekrar dene)
Konu içeriğinde belirttim bunu yaptığımda hiç ekran gelmiyor bilgisayar açık ancak simsiyah bir ekranda kalıyor.

Jumper pinleriyle veya anakart pilini sökerek sıfırlamayı dene.
Son çare olarak onları deneyeceğim mecburen.

Ekleme: Bugün bilgisayarı kendi windows ayarlarından sıfırlamayı denedim ve kendini sıfırlamaya başladığında hiç ekran gelmedi.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı