BIOS işlemci fanı ayarı

Gustave Le Boon

Hectopat
İşlemci fazla ısındığı için BIOS üzerinden fanımın hızını Turbo moda aldım, bilgisayarı normal kullanırken fan ses çıkarmıyor ama bilgisayara yük bindiği zaman odun motoruna dönüyor alet. Fan ayarına tekrar standarda getireceğim fakat bu seferde işlemci ısınır, yanar diye tırsıyorum. Ya da yanmadan önce bilgisayar kendini kapatır mı? Fanın dönüş hızı, işlemcinin ısısı için alta resim koyuyorum. Bu arada fanım AMD stok fanı.

Adsız.png

Beyler yeni farkettim CPU fanı 5273 RPM dönüyor.Evet baya ses çıkıyor ama bu hızdaki bir fan işlemciyi alıp götürür galiba :) Var mı fikri olan ?

Son düzenleme:
Bilemiyorum artık konu sahibi belirtsin.
O an steamden indirme yapıyordum.Güncel değerler bunlar.28W-41W arasında değerler çekiyor bilgisayar boştayken.Fakat bu fan hızına kafam takıldı.RPM neden bu kadar yüksek?
Fan ayarını standarta getir. İşlemcin yanmaz korkma. Tehlikeli şekilde ısınırsa zaten anakart ya yeniden başlatır ya da sistemi kapatır.
Online oyun oynarken oyun kapanmasın istiyorum ondan dolayı turbo moda aldım bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 48
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı