BİOS Kilidini Kırma

quantumata

Hectopat
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle yanlış bir yerde konu açtıysam özür dilerim. 15 yaşında lise öğrencisiyim. Bilgisayarlarla aram çok iyidir. Bilgisayarı çok karıştırdığım için amcam hep yasak koyuyor. Sınırlı hesap açıyor. Ebebeyn Denetimleri koyuyor. Program açma yasağı koydu. Geçen bilgisayara format attığım için kızdı ve BİOS'a kilidi koydu. Yardım eder misiniz bu BİOS kilidi nasıl kırılıyor? Bilen bir Kişi var mı? @Recep Baltaş

Bilgisayar laptop tahminimce. Masaüstü ise yardımcı olayım.

Masaüstü bilgisayarlarda cmos clear diye bir pin var anakartta onu resetlersen ya da bios pilini çıkarırsan sıfırlanıyor.

Bilgisayarıım masaüstü bir bilgisayar. Yardımın için teşekkürler. Deneyeceğim.

Ama bilgisayarı kariştırmadan duramıyorum. Bilgisyarada istediğimi yapmak istiyorum. :(

Bilgisayar laptop tahminimce. Masaüstü ise yardımcı olayım.

Masaüstü bilgisayarlarda cmos clear diye bir pin var anakartta onu resetlersen ya da bios pilini çıkarırsan sıfırlanıyor.
O eski kartlardaydı eğer PC'nin bileşenleri en az 2013 se pil yöntemi işe yaramayacaktır. Ama bir denemenizde sakınca yok :).

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı