BIOS / Legacy off UEFI-Only Media hatası

DenizED

Kilopat
İlk olarak bilgisayarda sadece HDD varken Phoenix OS kurdum. Sonra üstüne SSD takıp Windows kurdum ama çalışmadı. BIOS pilini söküp takınca çalıştı. Şimdi başlatma ayarlarına geliyorum HDD olan Samsung seçiliyken SSD'deki Windows başlıyor ve HDD sökersem bir hata alıyorum ve Windows başlamıyor. Sonra harddiski Windows kurma yerinden sıfırladım ama bir şey olmadı. HDD'yi söktüğümde aldığım hatanın fotoğrafı böyle:

1597908478988.png

Bu da HDD takılıyken Boot menüsü:

1597908512951.png

Bir de HDD windows üzerinde gözükmüyor. HDD'yi kullanamıyorum.

Son düzenleme:
PC Legacy BIOS modunda ama hazırladığınız bellek UEFI modunda hazırlanmış. UEFI hazırlanmış belleği Legacy modda boot edemezsiniz diyor.

Anakartınız UEFI destekliyor. Bu bağlamda boot menüsünden önünde UEFI olan seçeneği seçin. Burada rehberimiz var, izleyip öğrenebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
PC Legacy BIOS modunda ama hazırladığınız bellek UEFI modunda hazırlanmış. UEFI hazırlanmış belleği Legacy modda boot edemezsiniz diyor.

Anakartınız UEFI destekliyor. Bu bağlamda boot menüsünden önünde UEFI olan seçeneği seçin. Burada rehberimiz var, zileyip öğrenebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulumu SSD üzerine yaptım zaten ama SSD HDD olmadan başlatılamıyor. Galiba yanlış fotoğrafı attım HDD çıkardığımda bellek takılıydı o yüzden böyle bir hata verdi. Sadece SSD varken reboot and select proper boot devices hatası alıyordum. SSD üzerine UEFI kurulum yapamaz mıyım artık?

Yapabilirsiniz. SSD eğer HDD olmadan boot edemiyorsa Bootloader HDD'de demektir. Bu durumda SSD'ye temiz kurulum yapın ya da bu rehbere göz atın:

Yeni konular

Geri
Yukarı