BIOS pili biterse sistem de ne olur?

HawkR

Centipat
Daha fazla  
Anakartın BIOS pili biterse ne olur?

Anakartın BIOS pili biterse ne olur?

Saati ve ayarları tutuyor zaten kolay kolay bitmez. Bitse bile o kadar pahalı bir şey değil pil olmadan kullanmışlığım var.

BIOS pili, sistem saati ve tarihini tutar. Eğer pili bitmişse, bilgisayarın saat ve tarihi sıfırlanır ve her açılışta başlangıç tarihine döner. Bu, zamanla yapılan işlemlerde ve programların zamanlamasında sorunlara yol açabilir.
Aynı soruyu kopyalayıp google'a yazdım, lütfen forumu boş yere meşgul etmeyin.

BIOS ayarları bilgisayarı her açıp kapattığında sıfırlanır. Sistem saati de yanlış gösterir.

Saati ve ayarları tutuyor zaten kolay kolay bitmez. Bitse bile o kadar pahalı bir şey değil pil olmadan kullanmışlığım var.

Benim 14 senelik sistem var son zamanlarda saati yanlış gösteriyor bunun sebebi bu mu?

Benim 14 senelik sistem var son zamanlarda saati yanlış gösteriyor bunun sebebi bu mu?

Saat hep aynı saate dönüyorsa sebebi budur. Zaten 14 sene dayancak piller değil bunlar benim 2008'li laptopta 3 kez falan pil değişmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…