Çözüldü BIOS pilini çıkarıp taktıktan sonra bilgisayar hiç açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

auxke34

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba yardımcı olacak arkadaşlara da şimdiden teşekkürler. Dün anakartımda bir sorun vardı tamir ettirdim eve geldiğimde bilgisayar açılırken please enter setup to recover BIOS settings uyarısı alıyordum ve F1 tuşuna basarak kurulum yapmamı istiyordu ancak ne kadar bakarsam bakayım yapamadım her başlangıçta aynı uyarıyı veriyordu. Daha sonra boot ayarlarından bu F1 uyarısını kapatarak PC'yi açabildim ancak XMP seçeneğinden RAM'lerin hızını arttırmak için profile 1 yapıp F10 yaptıktan sonra PC restart attıktan sonra ekran gelmiyordu mouse ve klavyenin ışıkları dahi yanmıyordu. Bu F1 ile kurulum uyarısını çözmek için araştırma yaparken YouTube'da BIOS pilini çıkarıp takmanın işe yaradığını gösteren videolarla karşılaştım ve BIOS pilini PC'nin tüm elektriğini keserek çıkardım birkaç dakika sonra pili tekrar takıp güç verdiğimde anakartın ışıklarının yanmadığını gördüm PC açma tuşuna basınca PC hiçbir şekilde açılmadı bu yaptığım BIOS pili çıkarıp takma işlemi sonucu oluşan bir şey mi? Bunun bir çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakart ASUS B450M-K2

BIOS'tan ReSize BAR ayarını On'a getirdiğimde bilgisayar açıldı daha sonrasında Windows bir uyarı verdi ve bilgisayarımı yeniden başlatmamı istedi. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ise sorun çözülmüştü. Umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu yöntemle düzeltebilir.

Geri
Yukarı