BIOS pilini söküp taktıktan sonra PC açılmıyor

AKorkmaz

Decapat
Daha fazla  
Yanlışlıkla ekran kartımı devre dışı bıraktım ve BIOS pilini çıkartıp takmam sonucu sorunun düzelebileceğini söylediler ve bende öyle yaptım. Sonuç olarak PC'ye elektrik geliyor ve açılmadan geri kapanıyor ve bu sürekli tekrarlanıyor açılıp, açılıp kapanıyor fişi çekmeden de düzelmiyor. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın fişini çek ve 15 dakika bekle ardından geri takıp açmaya çalış.

Yanlışlıkla jumper capleri çıkarmış olabilirsin. Anakartının modelinden yerini bulmaya ve kontrol etmeye çalış.

Bilgisayarın fişini çek ve 15 dakika bekle ardından geri takıp açmaya çalış.

Yanlışlıkla jumper capleri çıkarmış olabilirsin. Anakartının modelinden yerini bulmaya ve kontrol etmeye çalış.

Dostum anakartta nereye bakarsam bakayım jumper capin takıldığı yeri bulamıyorum. Bildiğim kadarıyla takılan yerdede clrtcl benzerimsi bir yazı yazıyor onu da göremiyorum.

RAM'lerin yerlerini değiştirmeyi dene. Biliyorum saçma ama işe yarıyor bende de olmuştu böyle çözdüm.

Dostum öncelikle teşekkür ederim çözüm işe yaradı ama bu sefer görüntü gelmiyor.

15 dakika bekledin mi fişi çekip, açılmadı mı?

RAM'lerin yerini değiştirdim ve kasa açıldı ama bu sefer görüntü gelmiyor.

Güç kablosunu sök kasadan, BIOS pilini tekrar sök. Güç tuşuna basılı tut bir süre, daha sonra BIOS pilini tak ve tekrar güç tuşuna basılı tut. Şimdi güç kablosunu bağlayıp sistemi aç.

Yeni konular

Geri
Yukarı