BIOS pilinin bittiği nasıl anlaşılır?

Saatinizi Windows Time ile eşitlemeyi deneyin. Yine olmazsa bildirirsiniz.
Öyle yapıyorum ama her defasında yanlış saat ile devam ediyor.. Bios ekranındaki saat doğru, ama bilgisayar açıldığında gördüğüm saat yanlış.. Ama tarih doğru gösteriyor her ikisinde de...
BIOS pili bittiğinde sistem açılıyor"muş". BIOS'dan saati kurcalıyabiliyorsunuz, kurcalamayı deneyin.
Kurcalamaya gerek kalmıyor ki.. Bios ekranını açıyorum tarih, saat birebir doğru ama bilgisayarı açıyorum tarih doğru, saat yanlış..
Windows Time ile senkronize ediyorum.. Düzeliyor, fakat bu sefer de bilgisayarı kapatıp açtığımda yine aynı yanlış saatten devam ediyor..
Ve kimse yanlış anlamasın.. Saat yanlış derken geri kalıyor demiyorum.. Aksine 5 saat önde seyrediyor.. Mesela dün saat 22:48 iken bilgisayar 03:48'i gösteriyordu.. Nolur biri yardım etsin..

Son düzenleme:
Bence BIOS pili bitmiştir bende de 13:00'da kapatırsam 6 saat sonra açarsam 13:00'da devam ediyor. Tanıdığım eğitimini almış bazı kişilerde BIOS pili bitmiştir demişti zaten internet kafeden alınma bilgisayardı. En iyisi sen teknik servis veya tamirciye sor veya baktır BIOS ekranı olayını söyleyeceğim bir denemem lazım.

Bence BIOS pili bitmiştir bende de 13:00'da kapatırsam 6 saat sonra açarsam 13:00'da devam ediyor. Tanıdığım eğitimini almış bazı kişilerde BIOS pili bitmiştir demişti zaten internet kafeden alınma bilgisayardı. En iyisi sen teknik servis veya tamirciye sor veya baktır BIOS ekranı olayını söyleyeceğim bir denemem lazım.
Arkadaşım.Dikkatle okumamışsın.Bende ne zaman açarsam normal saatten 4 saat ilerisini gösteriyor.Mesela şuan saat 13:55 İstanbul saatiyle...Ama bilgisayar 17:55 gösteriyor.Yani geri falan kalmıyor saat aksine hep 4 saat ilerisini gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı