BIOS sıfırlanırsa ne olur?

Baki okur

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Rampage PSU
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım oyunlarda format sonrası çok kasma yapıyor. Neredeyse her şey güncel ama hâlâ nedenini bulamadım. BIOS sıfırlarsam bu işe bir çözüm olur mu?

1) Driverlarını neyle yüklüyorsun, elle mi program vasıtasıyla mı?
2) Formatı nasıl atıyorsun, setupa tıklayıp direkt mi yoksa BIOS'a girip oradan mı atıyorsun?
3) Oyun içi ısı değerlerine de göz atın, sistem ısınıyor mu bakın. MSI Afterburner programını kullanın, nasıl kullanmanız gerektiği Youtube'ta var.

Sürücüleri güncelle, Windows'u güncelle. Korsan Windows kullanıyorsan silip orijinal yükle.
Hayır orijinal windows kurulu tüm güncellemeleri yapıldı.
1) Driverlarını neyle yüklüyorsun, elle mi program vasıtasıyla mı?
2) Formatı nasıl atıyorsun, setupa tıklayıp direkt mi yoksa BIOS'a girip oradan mı atıyorsun?
3) Oyun içi ısı değerlerine de göz atın, sistem ısınıyor mu bakın. MSI Afterburner programını kullanın, nasıl kullanmanız gerektiği Youtube'ta var.
Driverleri elle yüklüyorum lenovonun kendi sitesinden.
Format dosyalrını usbye atıyorum pcye takıp biosdan atıyorum formatı.
Birazdan yapıp atacağım.
Format sonrası yeni bir Windows sürümüne mi geçtiniz? Eğer cevap hayır ise sürücüleri güncellemelisiniz.
Ben kasmaması için bütün windows sürümlerini denedim en windows 8.1-windows 10- windows 10:2004,1809.1903 gibi bütün sürümleri denedim lakin her türlü kasma oluyor.
BIOS sıfırlanması genelde performansa etki etmez. BIOS ayarlarını fabrika çıkışındaki ayarlara geri götürür.
Ben laptopu 2.el olarak aldım bilgisayar 2014 alınmış ben ise bu laptopu 2019 başlarında aldım hiç temizlendimi bilmiyorum sizce ne yapmalıyım?
Peki ben sadece C diskini formatladığım için böyle bir sıkıntı olmuş olabilirmi?Çünkü D diskini hiç formatlamadım.

Son düzenleme:
Lenova sitesinden güncellemenizi tavsiye etmem, oradakiler oldukça eskidir. Donanım kimliğini veya donanımızın marka modelini söylerseniz internette en güncel sürümünü bulabilirsiniz.

1) O laptopı acilen temizle, termal macun değiştir, fanı dolu pislik olmuş olabilir.
2) Driverları üretici sitesinden indir, nvidia amd vs gibi sitesinden.

Lenova sitesinden güncellemenizi tavsiye etmem, oradakiler oldukça eskidir. Donanım kimliğini veya donanımızın marka modelini söylerseniz internette en güncel sürümünü bulabilirsiniz.

1) O laptopı acilen temizle, termal macun değiştir, fanı dolu pislik olmuş olabilir.
2) Driverları üretici sitesinden indir, nvidia amd vs gibi sitesinden.
Ben kendime güvenemedeğim için karantina günleri bittikten sonra inşallah teknik servis gibi biryere vereceğim.Çok saolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı