BIOS Şifremi Bilmiyorum

Jibijeb

Hectopat
Lenovo G570 model laptopum için BIOS ayarlarından Sanallaştırmayı açabilmek için girmem gerekiyordu lakin şifre soruyor, koyduğumu bile hatırlamıyorum. İlk sahibiyim. Şifrelerimi her zaman bir yere kaydederim, böyle bir şifre oluşturduğumu dahi hatırlamıyorum. Fabrika çıkışlı şifreli olarak gelmiş olabilir mi? 4 bilgisayarım var diğer üçüne BIOS şifresi hiç koymadım, buna da koymadığıma da eminim aslında. Anlayabilmiş değilim maalesef.

(Açılırken çıkan bilgi: InsydeH2O®)

İnternetten birkaç yol denedim ama nafile. 3 kere yanlış denemeden sonra sistem halt oluyor ve rebootdan başka şansımız kalmıyor. İnternette önerildiği gibi yanlış denemeler sonrası bir hata kodu da üretilmiyor, bu kodla tahmini bir şifre edinemiyorum.

Laptop olduğu için BIOS pilini çıkartabileceğimi de düşünemedim nedense.

Windows açılıyor ve BIOS Flashlamayı denedim, nedense başarılı olmuyor program. (CMOS De ve InsydeFlash kullandım. Ya hep hata verdiler yada hatasız bitmelerine rağmen şifre kalkmış olmadılar.)

Görmek istediğiniz, bilmeniz gereken bir bilgi varsa bakıp söyleyebilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı