BIOS SSD'yi Görmüyor

07mehmet07

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara arkadaşım format atmak için BIOS'tan öptik sürücüyü 1. sıraya almak isterken yanlışlıkla SSD'yi boot menüsünden disable yapmış. Sonra leptopta SSD'yi görmüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot menüsünde SSD hiç görünmüyor:

P_20150301_211407.jpg

UEFI kurulumda gözükmez zaten SSD. Windows 7 kurmak gibi bir amacın varsa destek vermiyoruz. 8.1 kuracaksan Boot kısmında SSD'nin gözükmesine gerek yok zaten. Windows Boot Manager olarak geçer işletim sistemi. Onu seçersen zaten SSD'den boot eder sistem.

aynı sıkıntı bende de var asus tp501uq model loptop a m.2 ssd taktım fakat bios ta görülmüyor format atarkende yok ne yapmalıyım

Merhaba 07mehmet07, bu sorun ve ekran görüntüsü bende de var. Casper bilgisayarımın m.2 slotuna m.2 ssd taktım ve boot edemiyorum. Acaba sorunu çözebildiniz mi? Ekrandaki disabledlerden hangisini değiştirmek gerekiyor acaba?Çözdü iseniz nasıl çözdünüz? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı