BIOS sürüm düşürme

Fikotakya

Hectopat
BIOS eski sürüme çekme sebebim BIOS güncelledim ve güncelledikten sonra bilgisayarım kapattığım halde Power ışığı açık ve fanlar çalışıyor. Fakat bu bilgisayarı uzun süre kullandığımda oluyor nedendi sizce? BIOS eski sürümüne çeksem düzelir mi bir de nasıl eski sürüme çekilir? Yakın zamanda GeForce Experience yüklemiştim, ondan olabilir mi arka planda açık kaldığından?

Eski BIOS dosyasını USB'ye atın, güncellediğiniz şekilde sürüm düşürün.

GeForce Experience yüzünden olacağını sanmam. BIOS yüzünden de olmayabilir. Anakartınız nedir? Hangi sürüme güncellemiştiniz?

Çok emin olmamakla beraber bir çözüm önerisi sunmak istiyorum.
Güç seçeneklerine girdiğin zaman sol tarafta güç düğmelerinin ne yapacaklarını seçin diye bir seçenek var. Ona giriş yapıp hızlı başlatmayı aç yazan yazının başındaki tik işaretini kaldırırsanız belki sorununuz çözülebilir.

Eski BIOS dosyasını USB'ye atın, güncellediğiniz şekilde sürüm düşürün.

GeForce Experience yüzünden olacağını sanmam. BIOS yüzünden de olmayabilir. Anakartınız nedir? Hangi sürüme güncellemiştiniz?

Acer EA50_HB bir de nasıl USB ile güncelleyebilirim? Bir de bunu nasıl çözerim? İnternetteki her şeyi denedim olmadı.

Çok emin olmamakla beraber bir çözüm önerisi sunmak istiyorum.
Güç seçeneklerine girdiğin zaman sol tarafta güç düğmelerinin ne yapacaklarını seçin diye bir seçenek var. Ona giriş yapıp hızlı başlatmayı aç yazan yazının başındaki tik işaretini kaldırırsanız belki sorununuz çözülebilir.

Denedim olmadı.

Geri
Yukarı