Bios ve Aidata64 cpu sıcaklıkları arasındaki fark

Ertan717

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selam arkadaşlar Msı anakartımdaki BIOS programındaki CPU sıcaklığı ile AIDATA64 programındaki cpu sıcaklığı arasında 5C derece fark var. Acaba hangisini baz almalıyım ?

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tahminimce BIOS ani ısınma sırasında korumak için 1 ile 4 derece arası dereceyi yüksek gösteriyor işlemci fanı tarafından daha iyi soğutulması için. Ama benimki fikir sadece doğru olduğunu iddaa etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS, ısı denetleyicileriyle direk olarak iletişim halinde. Donanımlarınızla ilgili voltaj, sıcaklık tarzı bilgilerde her zaman BIOS verilerine güvenin. İşletim sistemi üzerinden çalışan denetleyici programlar zaman zaman hata yapabiliyor.

Benim tahminimce BIOS ani ısınma sırasında korumak için 1 ile 4 derece arası dereceyi yüksek gösteriyor işlemci fanı tarafından daha iyi soğutulması için. Ama benimki fikir sadece doğru olduğunu iddaa etmiyorum.
BIOS, ısı denetleyicileriyle direk olarak iletişim halinde. Donanımlarınızla ilgili voltaj, sıcaklık tarzı bilgilerde her zaman BIOS verilerine güvenin. İşletim sistemi üzerinden çalışan denetleyici programlar zaman zaman hata yapabiliyor.
Bilgilendirme için teşekkürler. BIOS sıcaklık değerlerini baz almam gerekir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı