BIOS Yükseltmesi İçin İşlemci Almak Mantıklı mı?

HoneyBadger

Kilopat
Servis Point BIOS güncellemesi için 35 dolar+KDV olarak fiyat belirlemiş. Türk lirasına çevirip KDV'yi de ekleyince 260 lira civarı bir para yapıyor hem de sadece BIOS güncellemek, ben de böyle güzelim firmalara şu fiyatlardan dolayı para kaptırmak istemiyorum.

O yüzden anakartın desteklediği en ucuz fiyatlı işlemcilerden olan G4400'ün 2. ellerinden bir tane alsam mı diye düşünüyorum 150-200 lira civarında var genel olarak. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios güncelleyin diye anakartını servise mi gönderdin, ne yaptın sen?
:sentinel:
Şuradan servise gönderdiğim mi çıkıyor yoksa dikkatli mi okumadınız? Servise mi göndersem yoksa eski nesil bi işlemci mi alsam diye öneri istiyorum.
BIOS'u niye güncellemek istiyorsun ki?
Elimde Z170 M5 anakart vardı ona 7. nesil işlemci taktım BIOS da güncel değildi bu yüzden.

Anakart hiç kullanılmamış olsa dahi dediğin gibi artık piyasası kalmadığından çabuk satmak istiyorsan fiyatı ikinci el kullanılmış fiyatından göstermen gerekir. Bir diğer seçenek piyasası daha fazla olan işlemciyi satıp yerine Skylake işlemci almaktır.

Anakart sahibinden de en ucuz 600 liraya satılıyor ben de o fiyata satabilirsem 270 serisinden pro carbon alabilirim anca diğerlerinin fiyatları aşırı uçuk. Umarım satabilirim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Hayat beni çok yordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı