BIOS'a gömülü key nasıl bulunur?

fatihx13

Hectopat
Yer
Başakşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben windows 8 ön yüklemeli bir laptop aldım 2 sene önce Sony Vaio. O aralar bilgisayarlar hakkında bir bilgim yoktu. Bilgisayarım ilk 3 ay çok fazla sorun çıkardı yazılımsal sorunlardan bahsediyorum. Windows'un kendi format sisteminden haberdardım ve uyguluyordum fakat çözüm olmuyordu yeni bir cihazın daha ilk aylardan sorun çıkartması çok sinir bozucu 3 ay falan uğraştım sonunda bıkmıştım aptallık edip sahte W7 yükledim daha doğrusu bilgisayarcıya format atma dememe rağmen format atmıştı yapacak bir şey yoktu. Yükledikten sonra sorunsuz olarak 1.5 yıl kullandım. Ardından sahte W8 yükledim ve hala kullanıyorum sahte olarak sorunsuz ama bu aralar bir şeyler duymaya başladım. Eğer laptop W8 ön yüklemeliyse BIOS'a gömülü olarak gelirmiş. Sadece o bilgisayarda kullanılacabilecek bir W8 ve bilgisayar ölene dek gitmezmiş. Zimmetli yani bende bunu duyunca baya umutlandım şu anki aklım olsa hayatta böyle bir hata yapmazdım ama cahillik ettim verdim bilgisayarcıya (he bu arada ilk sorun çıkardıgında garantiye yolladım. 30 gün sonra aynı şekilde geri yolladılar bu sinirle bilgisayarcıya verdim) Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. İşin özeti W8 lisansımı kurtarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı