BIOS'a giremiyorum

invictus 07

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün RAM'leri çıkardım kuru peçeteyle sildim sonra taktım aynı fakat PC açılmamaya başladı. Şimdi sadece tek modül RAM kullanıyorum 3.slota taktım fakat BIOS'a girmiyor. PC en son XMP 2'yi kapayıp 1 açmıştım ondan sonra böyle oldu. Ne yapacağım? 2.RAM'i takınca ekran kartı çalışmıyor. Anakartta DRAM ışığı yanıyor.

Dostum aynı sorunu bende çektim çok RAM çıkartıp taktığımda BIOS'a girmiyor idim ben çözümü BIOS pili çıkarıp taktım çok fazla kez öyle sonuç alabildim bende de dram ışığı vb hepsi aynıydı tek RAM takıp BIOS sıfırladım çok fazla kez görüntü aldığımda diğer RAM'ları taktım tekrar dene istersen BIOS sıfırlamayı.

Dostum aynı sorunu bende çektim çok RAM çıkartıp taktığımda BIOS'a girmiyor idim ben çözümü BIOS pili çıkarıp taktım çok fazla kez öyle sonuç alabildim bende de dram ışığı vb hepsi aynıydı tek RAM takıp BIOS sıfırladım çok fazla kez görüntü aldığımda diğer RAM'ları taktım tekrar dene istersen BIOS sıfırlamayı.
ama şimdi 1.ramde sorun yok 2.rami takınca olmuyor biosa giremiyorum ki sıfırlasamda yaramıyor bir işe.

Yeni konular

Geri
Yukarı