Çözüldü BIOS'a girince klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thrian

Hectopat
Şimdi birkaç sorunum var. Bir önceki açtığım konudaki bir sorunu çözdüm. Artık Ubuntu'ya da Windows'a da girebiliyorum. Fakat düzeltemediğim şöyle 2 sorunum var. 1.si BIOS'a sadece Ubuntu'yu yüklemek için kullandığım USB takılıyken girebiliyorum. USB takılı değilken girilmiyor. 2. sorun ise BIOS ekranında ve hangi işletim sistemini kullanacağımı bana sorduğu ekranda(resmini koydum) klavye ya hiç çalışmıyor, ya da bastığım tuşları en az 10-20 saniye sonra yapıyor. Acaba nasıl düzeltebilirim bunları? (Şu an'a kadar BİOS'u hiç güncellemedim. Laptop:ASUS X550JX)

Dosya Ekleri

• IMG_20221111_174512.jpg
    IMG_20221111_174512.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Çözüm
have finally "fixed" the problem. The real fix will be to get an Elantech driver that doesn't interfere with the keyboard, but for now - unless you really need the touchpad - just disable it in the BIOS. Press F2 during boot and go to "Advanced" and set "Internal pointing device" to disable.
have finally "fixed" the problem. The real fix will be to get an Elantech driver that doesn't interfere with the keyboard, but for now - unless you really need the touchpad - just disable it in the BIOS. Press F2 during boot and go to "Advanced" and set "Internal pointing device" to disable.

Çözüm
have finally "fixed" the problem. The real fix will be to get an Elantech driver that doesn't interfere with the keyboard, but for now - unless you really need the touchpad - just disable it in the BIOS. Press F2 during boot and go to "Advanced" and set "Internal pointing device" to disable
Yok hocam anladığım kadarıyla bilgisayarın bi kendine gelmesi gerekiyor o süre içinde, çünkü bir süre bekledikten sonra sorunsuz çalışıyor. BİOS'un güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilirim mi? Şu an'a kadarıyla BİOS'u hiç güncellenedim. Peki kurulum yaptığım USB olmadan BİOS'a girememem hakkında bir bilginiz var mı?

Ne anlatmak istediginizi anlamadim.
Bios guncellemesi yapmaniza engel olan sey nedir?
Ustte gonderdigimi uygulamaniza engel olan sey nedir?
Bios'a F2, Del, veya notebook kasasinin solunda yer alan bir buton ile girebilmeniz gerekiyor, USB olayini simdiye kadar duymadim. (Asuslarda bilgisayar kapaliyken, acma dugmesine bastiktan sonra DEL tusuna basarak (basip birakin 2-3 saniye sureklei) giriyorsunuz)

Bu forumdaki sorun cozen kisilere kolayliklar diliyorum.

Ne anlatmak istediginizi anlamadim.
Bios guncellemesi yapmaniza engel olan sey nedir?
Ustte gonderdigimi uygulamaniza engel olan sey nedir?
Bios'a F2, Del, veya notebook kasasinin solunda yer alan bir buton ile girebilmeniz gerekiyor, USB olayini simdiye kadar duymadim. (Asuslarda bilgisayar kapaliyken, acma dugmesine bastiktan sonra DEL tusuna basarak (basip birakin 2-3 saniye sureklei) giriyorsunuz)

Bu forumdaki sorun cozen kisilere kolayliklar diliyorum.

Hocam sizlik bir sıkıntı yok ben sizin dediğiniz işlemi yaptıktan sonra düzelmemişti fakat bugün düzeldi. Teşekkür ederim. Aynı zamada yeni açtığım konu hakkında bir bilginiz var mı? (Secure Boot)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı