Bios'a girmeden format atılır mı ?

Batuhan Turhan

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Casper marka laptop sahibiyim. Bios şifremi unuttum ve bilgisayarıma format atmak istiyorum. Biostan boot seçeneklerini değiştiremiyorum ayrıca açılışta direk olarak boot seçeneklerine girmek için bir tuş mevcut, onu kullandığımda yine şifre istiyor. DVD/RW çalışmıyor. Herşeyi USB den yapmam gerekiyor. Mümkün müdür acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş anlattığın senaryo çok iç açıcı değil.
Sana tavsiyem pc'nin hardisk'ini sök başka bir pc ye bağla formatı bu şekilde at sonra tekrar kendi pc ne takarsın masa üstü olursa bu şüreç çok sancılı olmaz.
Leptopdada yaparsın ama arkadaşının müsade etmesi lazım :D

DVD den boot olamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Usb ile boot olabiliyorsanız format atmanız mümkün. Ayrıca usb diskinizi bilgisayarınıza takıp F11 tuşlayıp boot menüsüne ulaşabilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

Şu konuyu da inceleyebilirsiniz ; https://www.technopat.net/forum/diz...in-kasasini-acmadan-bios-sifresini-kirin.html

Usbden boot edemiyorum çünkü boot menüsüne ulaşmaya çalıştığımda karşıma bios şifresi ekranı geliyor. Ayrıca o konuyu inceledim Recep Baltaş'tan yanıt bekliyorum. Yinede teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise gönderin. Ancak onlar sıfırlayabilir şifreyi yeni cihazlarda.

Kardeş anlattığın senaryo çok iç açıcı değil.
Sana tavsiyem pc'nin hardisk'ini sök başka bir pc ye bağla formatı bu şekilde at sonra tekrar kendi pc ne takarsın masa üstü olursa bu şüreç çok sancılı olmaz.
Leptopdada yaparsın ama arkadaşının müsade etmesi lazım :D

Bu yöntem işe yaramaz zira Windows, kurludğu PC'ye göre şekillenir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı