BIOS'da Secure Boot açılmıyor

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant TPM2.0 hatası alıyordum ve çözüm olarak Secure Boot açmamı istediler fakat BIOS'umda Secure Boot açamıyorum. Yön tuşları ile Secure Boot üzerine gelip enabled yapacaktım fakat ok tuşlarına basmama rağmen Secure Boot üzerine gelmiyor ve Enter'a basıp enabled yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 195
Çözüm olarak aklıma BIOS güncellemesi yapmadıysan yapman geliyor. Onun dışında oradaki Secure Boot Control enable imiş yani menüyü kontrol edebilmen lazım. Sen üstteki mavi yazı ile olanı mı değiştirmeye çalışıyorsun? O değişmiyor galiba bir de en alttaki standart yazan yeri değiştirmeyi dene.

Çözüm olarak aklıma BIOS güncellemesi yapmadıysan yapman geliyor. Onun dışında oradaki Secure Boot Control enable imiş yani menüyü kontrol edebilmen lazım. Sen üstteki mavi yazı ile olanı mı değiştirmeye çalışıyorsun? O değişmiyor galiba bir de en alttaki standart yazan yeri değiştirmeyi dene.
BIOS sürümümü ben malesef güncelleyemiyorum çünkü anakartım DDR3 bir anakart güncelleme yapamıyorum ve aslında o üstteki mavi yazı değiştirilebiliyor fakat bi ayarı değiştirmek gerekiyordu sanırım bide orda dediğin gibi ne varsa hepsini denedim ama yine işe yaramadı.

Bir de BIOS'a şifre koyarak aktif olup olmadığına bakarsın son olarak.
knk 1 hafta geçmiş ama denedim yine olmadı şifre koydum açılmadı CSM ayarını kapattım yine olmadı (bu işlemleri yaptıktan sonra ne olur ne olmaz diye yeniden başlatma işlemi de yaptım yine işe yaramadı secure boot ayarını seçemiyorum, kilitli)

Yeni konular

Geri
Yukarı