BIOS'ta RAM frekansı 933 MHz

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim sizlere bi sorum var: Bilgisayarımda kullandığım RAM GSkill Ripjaws DDR3 1600 MHz 8GB (4x2). Zannedersem Dual Channel olarak kullanıyorum fakat görev yöneticisinde hız olarak 667 MHz yazıyor. BIOS'tan kontrol ettiğimde ise en fazla 933 MHz seçebiliyorum. Bu konuda bilgisi olan beni aydınlatabilir mi? Teşekkürler.

ram.png
ram2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri Türkiye'den mi aldın?
Çin'de bazı RAM'lar üstüne marka vb. logosu yapıştırıp postalıyorlar ama bu bilindik marka öyle bir şey olacağını sanmıyorum.
RAM'lerden birini çıkartıp tek kanal yapıp bilgisayarı açmayı deneyin.
Değerlere bakın değerler normalse tekrar 2 kanal ile deneyin.
Bu arada başka kanallara takmayı denediniz mi RAM'leri?

RAM`lerin birini Vatan Bilgisayar`dan birinide Letgo`dan ikinci el olarak aldım. Memtest ile kontrol ettiğimde hiçbirinde hata çıkmadı. CL, MHZ, Voltaj değerleri birebir aynı. Anakartım Asus M5A78L-M LX3 1866 ya kadar destekliyor. Fakat RAM`lerim 1600 MHZ değerinde. BayRamiz06 arkadaşımızın dediği gibiyse ben bunları 933`e alırsam 1866 hızında çalışıcak bu RAM için sakıncalı mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı