BIOSTAR B550MH BIOS ekranında takılı kalıyor

creameth

Hectopat
İyi günler, uzun uğraşlar sonucunda bilgisayara Windows kurduktan sonra (tekrar tekrar kurmaya çalışıyordu ki halen daha Windows'u göremedim) Boot priority kısmında Boot order çıkmamasından dolayı hard diskten bilgisayarı başlat komutu verememekle beraber, şu anda BIOS'u darmaduman edip BIOS ekranında takılı kalmış durumdayım.

Klavye BIOS'ta çalışmıyor ve BIOSTAR'ın logosu ve altta belli başlı girmem gereken yerler için basmam gereken tuşların bilgisi dışında herhangi bir şey bulunmamakta. BIOS pilini takıp çıkardım ama sorun halen devam ediyor.

Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? BIOSTAR'ın Clear CMOS yerini de bulamadım gerçi bayağı bakınmama rağmen ve internette de bununla alakalı benimle aynı sorunu yaşayan biri de yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya cidden belki de 30 dakikalık olay tüm günümü aldı sabahtan beri nasıl yapacağımı çözmeye çalışıyorum. Biosa girsem bile hiç bir şekilde değiştiremiyorum hangi hard diski kullanacağını ve boot menüsü sanki öylesine konmuş gibi hiç bir işe yaramıyor ama orada duruyor.

Ya cidden belki de 30 dakikalık olay tüm günümü aldı sabahtan beri nasıl yapacağımı çözmeye çalışıyorum. Biosa girsem bile hiç bir şekilde değiştiremiyorum hangi hard diski kullanacağını ve boot menüsü sanki öylesine konmuş gibi hiç bir işe yaramıyor ama orada duruyor.
Acaba PS/2 klavye varsa onu takıp deneyebilir misin?

O öneriye de baktım ama maalesef ki elimde yok ama zaten bu klavyeyle daha önce çalışıyordu ben en son USB Boot ayarlarıyla oynadım yanlış hatırlamıyorsam ondan sonra bu hale geldi. Şu an mesela bir çözüm okudum Secure Boot'u disable yaparsan değiştirebilirsin yazmışlar ama deneyemiyorum bile.

O öneriye de baktım ama maalesef ki elimde yok ama zaten bu klavyeyle daha önce çalışıyordu ben en son USB Boot ayarlarıyla oynadım yanlış hatırlamıyorsam ondan sonra bu hale geldi. Şu an mesela bir çözüm okudum Secure Boot'u disable yaparsan değiştirebilirsin yazmışlar ama deneyemiyorum bile.
BIOS üzerinden ayar değiştirdiğinden olduysa BIOS pilini çıkardıktan sonra düzelmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı