BIOS'umda Secure Boot ayarı yok ne yapmalıyım ?

UEFI aktif olan BIOS sürümüne geçmeyi deneyin tekrardan.
Eski sürümü indirdim ancak too old uyarısıyla yükleyemedim.

UEFI aktif olan BIOS sürümüne geçmeyi deneyin tekrardan.
Merhaba, herhalde indirdiğim raw dosyasında sıkıntı vardı El Capitan indirdim ve boot etmeyi başardım. Yüklemeyi gerçekleştirdim ancak dosya içerisindeki multi beast çalıştırılamıyor çöp kutusuna taşı diye bir seçenek çıkıyor. Tekrar windowstan el capitan için olan sürümü indirdim ve yarın sabah deneyeceğim. Ancak herhalde donanımım uyumsuz ilk açılırken ekranda sanki bozuluyor gibi çizgiler çıkıyor ancak düzeliyor birkaç saniye sonra. Bir de yeniden başlattığımda mouse abuk subuk çalışıyordu (touchpad) alakasız yerlere gidiyor ve kendi kendine tıklıyor. Ayrıca rahatsız edecek kadar yavaş çalışıyor gibi geldi sistem. Henüz driverları yüklemediğim için olabilir ya da ssd harddisk olmadığından. Ekran çözünürlüğü de çok düşük şuan artıramıyorum driverı hallettikten sonra deneyeceğim. Clover da raw dosyasının içinden çıkanı kullanmayı (çok karışık geldi ve Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi - Technopat ) rehberdekinden farklı menüler olduğundan boot ayarlarını yapmayı başaramadım. Gelişmeleri tekrar yazacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı