BİP Uygulamasının Haksız Şekilde Para Çekmesi

Komutan Logar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Turkcell faturalı hat kullanıyorum ve internetim bitmişti. Ben de BİP üzerinden "Kim 1GB İster? " Adlı bilgi yarışması oyununa girdim. Orada ücretsiz bir şekilde oynarken bana "Ücreti ödeyerek devam etmek ister misiniz? " Şeklinde 2 defa soru sordu. Hayır dedim ve orada "Ücretli oyun isteği bulunmamaktadır. " yazdı. Daha sonra faturama bakmak için uygulamaya girdiğimde benden ücret aldığını fark ettim. Garip olan ücret almasına rağmen bana internet vermemesiydi. Bunun üzerine Turkcell'i aradım "Böyle bir ek ücretlendirme ile karşı karşıyayım. Ne yapmam gerekir?" dedim. Sağ olsunlar çok güzel ilgilendiler. Benden ekran görüntüsü ve uygulama üzerinden talep açmamı istediler. Ben de talebi oluşturdum şu anda cevap bekliyorum. Sizce ne olur? Konu hakkında gelişme olursa güncelleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BİP, GNÇ, bir iki uygulamalardan çaktırmadan ücret alıyor. Faturama 15 Lira yansıyordu 2 aylık fatura için. Ücretsiz dediğine aldanmayın. Üyeliklerimi iptal ettim sildim uygulamaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Lucie Dediği gibi bu tür üyelikleri iptal edin, Aksi takdirde sürekli para çekecektir. Ayrıca Casper, Venus gibi telefonlar kullanıyorsanız 'ONAY' mesajı sürekli telefonunuza gelip yanlışıkla basana kadar gitmiyecektir, dikkatli olun.

Daha önce böyle bir şey ile karşılaşmamıştım. BİP uygulamasını bir daha kullanmayacağım kesin.
Güncelleme : Yarışmanın her soru başına 2₺ olduğunu ve bunun ücretini aldıklarını söylediler. Mağdur etmemek için 1GB internet verdiler. BİP Destek numarasını aldım onlara da soracağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı