Bir anakarta farklı bir RAM almak

Nightexe

Hectopat
Daha fazla  
Hazır sistemin içerisinde G.Skill 3000MHz RAM var. Ben HyperX Fury 3200MHz almayı düşünüyorum sizce uygun olur mu?
Anakart: H310-M PRO

Bence iletişime geçersen RAM'i fiyattan düşüp sana gönderebilirler.

Düşük olanın hızında çalışacaktır. Benim de şu an 2 farklı ram aynı MHZ ama farklı CL değerlerinde. 2sini aynı yapmak için birini satacağım. Önermiyorum.

Düşük olanın hızında çalışacaktır. Benim de şu an 2 farklı ram aynı MHZ ama farklı CL değerlerinde. 2sini aynı yapmak için birini satacağım. Önermiyorum.
200mhz ne kadar fark eder?

200mhz ne kadar fark eder?
İşlemci performansında yüzde 1 falan kendim böyle bir sonuç aldım.

Benchmark sonuçlarım da çok fark olmadı lakin sistemin NS değerinde ufakta olsa bir azalma oldu. Ben kayda değer olduğunu düşünmüyorum.

Elde 3000 varken yenisini 3200 almak gereksiz olacak diye söyledim aslında. He kampanya vb. sebeple daha uyguna 3200 bulduysanız size bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Elde 3000 varken yenisini 3200 almak gereksiz olacak diye söyledim aslında. He kampanya vb. sebeple daha uyguna 3200 bulduysanız size bir zararı olacağını düşünmüyorum.
Yani 16 gb ram yapmak istiyordum ama 8gb yeter gibi şimdilik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…