Bir bilgisayar ne kadar süre aralıklarla çalışırsa zarar görebilir?

Seraelas

Centipat
Merhaba, ailemde iki kişi bir bilgisayarı ortak kullanıyoruz. Çoğunlukla birimiz uyurken diğeri geçiyor, bilgisayar ne kadar sürede zarar görür ve zarar ne gibi bir şey olur?
Bilgisayarı ne kadar süre açık bırakıp ne kadar dinlendirmeliyiz?
Teşekkür ederim.

Merhaba, ailemde iki kişi bir bilgisayarı ortak kullanıyoruz. Çoğunlukla birimiz uyurken diğeri geçiyor, bilgisayar ne kadar sürede zarar görür ve zarar ne gibi bir şey olur?
Teşekkür ederim.

Aşırı ısınmadığı sürece zarar görmez.

Teşekkür ederim.

6 Gündür laptopum açık 45 dereceyi geçmiyor tek sıkıntısı bu kadar açık kaldığı için çok hantallaşması.

Bir şey olmaz benim bilgisayarım hep açık geceleri bile bazen 3D rendera bırakıyorum. 7 yıldır kullanıyorum. Siz o parçaların ömrünü tüketmeden önce zaten parçalar eskimiş olur oyun oynayamıyor hala gelirsiniz.

Hocam, ne zaman arıza çıkacağı belli olmaz. İnternet Cafeler uzun süre çalıştırıyor. Sonra da satıyor. Alan adam da kullanıyor.

Laptopların prizde ve batarya ile bu kadar açık kalması batarya ömrü açısından çok sağlıklı değil. Hantallaşması konusunda bir yorum yapamayacağım laptoplarda sanırım bu tarz olaylar normal çünkü kendi 2 laptopumda 4-5 saat aralıksız oyun oynadığımda 2sindede bir hantallık söz konusu oluyor. @Chitoge Kirisaki

Geri
Yukarı