Bir monitörün ömrü ne kadar olmalı?

Çok yıl gider, anormal durumlar olmazsa 15-20 yıla kadar yolu var. :) Benim 12 yıllık 15 inç LCD monitörüm var. Epey de çok kullanıldı, hâlâ da arada ikinci monitör olarak kullanıyorum. Üstelik Casper marka, yani çok kaliteli olması da beklenemezdi.

Bende LG TV kullanıyorum Yaklaşık 7 yıl veya uzun süredir evde yaşıyor hala ilk günkü gibi Maşallah.
Aynı şekil bir Adet LG Flatron monitör mevcut oda Çıkış yılından beri bende aldığım tarihi hatırlamıyorum hala sağlam emekliye ayrıldı yukarda duruyor ve halen çalışır durumda.
Aynı şekil bir tandede LG TV/Monitör bulunamkta yaklaşık 3 yıldır çok şükür sağlam TV/Monitör almamım sebebi yüksek sesle müzik veya video izlemeyi sevdiğimden her odaya ses dağıtıyor neredeyse. :)

2007 model Samsung SyncMaster model monitörüm var ve aktif olarak hala daha kullanmaktayım.

Maşallah. Darısı başıma.

Ben 3 yıl önce AOC i2369v adlı monitörü almıştım. Geçen 3 ay tatilin ortasında bozuldu. Panel arızasıydı. Tamir edilemez gibi düşünün. Yani çöp olmuştu, satsan satılmaz atsan atılmaz.

Şanssızlık mı desem yada benim yüzünden mi bilmiyorum. Belki de benim yüzündendir. Genelde hiç kapatmazdım bilgisayarı hayatım boyunca. Çok nadir. Yani bildiğiniz, 1-2 ay açık kaldığı olurdu hep. Monitör ekranı da açık olurdu geceleri falan. Belki böyle yaparak çok yordum.

Birde annem ıslağa yakın bir bezle siliyordu arada. Belki de ondan. Şu an çok eski bir monitör kullanıyorum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı