Bir Şey Açık Olmamasına Rağmen Hoparlörden Ses Gelmesi

ramazanX1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Arkadaşlar bugün bilgisayarı açarken mavi ekran verdi. Bundan öncesinde de klavye birden G tuşuna basmaya başladı. Klavyeyi çıkarmama rağmen reset atarak düzeltim. Şimdi ise hiçbir şey yapmıyorken rastgele şarkı açıldı yeni sekmede. O sırada da oyundaydım. ALT TAB atıp bakamadım görev yöneticisinden. Daha sonra bu sefer bir futbol maçı sesi geldi. Yine ben açmamama rağmen. sizce ne yapmalıyım? Virüs programıyla taratıp sorunu çözebilir miyim ? Çözebilirsem program önerin lütfen. Eğer olmazsa format atmalı mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs programları virüs kapmayı engellerler. Çoğu virüs bilgisayara girdikten sonra atılması çok zordur.
Hele ki sürekli kendini kopyalayan bir virüsse tek çözümünüz temiz bir format atmaktır.

Bir daha indirdiğiniz uygulamalara girdiğiniz sitelere dikkat edin. Reklam engelleyicileri gelişmiş olarak kullanarak saçma sapan açılan pencerelerden inen uygulamaları da engelleyebilirsiniz. Tarayıcıların indirmeden önce sor seçeneğini açmak yararlı bir yol.

En güvenilir ve etkili çözüm format.Mavi ekran veriyorsa HDDde virüs/trojan/keylogger vb yol açtığı bozukluklardan veya driver/anti-virüs/malware vb yazılımdan kaynaklı çakışmalardan veya HDDdeki donanımsal sıkıntıdan kaynaklı düzgün okuyamama problemi vardır.
Formattan sonra HDD'yi test etmenizi öneririm program , oyun vs kurmadan önce.Bad sector durumu öğrenilmeli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı