Birden çok mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

umutcum

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 2x8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630
Ekran kartı
ASUS DUAL RTX2060
Anakart
ASUS PRİME B450M-K2
İşlemci
RYZEN 5 3500
Birden çok mavi ekran hataları alıyorum. Genellikle internetten bir şey indirirken veya izlerken mavi ekran veriyor.
Minidump dosyaları: mndmp – Google Drive

Güncel test uygulamasından test 14 dma dahil olacak şekilde gerçekleştirin. Bu test 14 işlemciden kaynaklanan bellek hatalarını gösterir diyebiliriz tam olarak öyle olmasa da daha net bir şey söyleyebilirim.
Güncel test uygulaması derken neyi kast ediyorsunuz?

* Tam olarak neyden kaynaklandığını söylemek zor gibi ama ADATA SU630'u gördüğüm için test önerdim. Bad sector pek normal durmuyor, sağlık da düşmeye başlamış zaten. Gerçi ADATA 240GB SU630 toplam 50 TBW (terabytes written) ömür sunuyor. 17 TB yazdırmışsınız zaten. Hafiften gitmeye başlamış gibi duruyor.

Eki Görüntüle 1813827

* ADATA SSD Toolbox ile ilgili önerimi uyguladınız mı?

Eki Görüntüle 1813819

* Ayrıca CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komudu yapıştırıp enterladıktan sonra Y'ye basıp enterlayın. PC'yi yeniden başlatın. Diski tarasın ve düzeltebildiğini düzeltsin.

chkdsk /f /r

* Ama eninde sonunda yine SSD'nizdeki donanımsal bir probleme bağlanacak gibi duruyor.
* Değiştirebilirsiniz.
Evet Toolbox'la ilgili dediklerinizi uyguladım, zaten en güncel sürümde olduğunu belirtti.
Ayrıca chkdsk /f /r komutunu da yazdım taradı.

Son düzenleme:
Memtest86 eski testinde söylediğim test 14 yok onu da dahil ederek yeni test gerçekleştirin.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-10 at 17.37.26.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-10 at 17.37.26.jpeg
    146,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
RAM testi, sürücü + BIOS güncellemesi gibi işler halledildi.

Gözümüzden kaçan bir şey yoksa SSD ile alakalı bu durum bence. Kullandığınız model zaten plakası alınmış, ofsayt bir model. Ne zaman alındı bu SSD?

Mümkünse bu SSD'yi çıkarıp bir kenara koyun, yeni bir depolama alıp sisteme takın ve öyle test edin.

Belki bir ihtimal chkdsk komutu onarım yapmış olabilir. Mavi ekran almazsanız şimdilik bekleyin, alırsanız tekrar paylaşın ve duruma göre SSD yenilemesi yapın.

zden kaçan bir şey yoksa SSD il
RAM testi, sürücü + BIOS güncellemesi gibi işler halledildi.

Gözümüzden kaçan bir şey yoksa SSD ile alakalı bu durum bence. Kullandığınız model zaten plakası alınmış, ofsayt bir model. Ne zaman alındı bu SSD?

Mümkünse bu SSD'yi çıkarıp bir kenara koyun, yeni bir depolama alıp sisteme takın ve öyle test edin.

Belki bir ihtimal chkdsk komutu onarım yapmış olabilir. Mavi ekran almazsanız şimdilik bekleyin, alırsanız tekrar paylaşın ve duruma göre SSD yenilemesi yapın.
SSD 2020 aralık başı gibi sistemle beraber almıştım.
Aldığımdan beri mavi ekran hataları alıyorum. Yaklaşık iki buçuk yıl.

İyi dayanmışsınız bile. Zaten kronik hatalar da o dönemde çok yaygındı. O zaman dediğim gibi, mavi ekranlar devam ederse SSD'yi emekliye ayırın, bir köşede dursun. Yeni bir depolama takın sisteme. Bir de öyle bakalım duruma.

İyi dayanmışsınız bile. Zaten kronik hatalar da o dönemde çok yaygındı. O zaman dediğim gibi, mavi ekranlar devam ederse SSD'yi emekliye ayırın, bir köşede dursun. Yeni bir depolama takın sisteme. Bir de öyle bakalım duruma.
Kioxia Exceria G2 1TB NVME M.2 SSD aldım. Windowsu kurdum, sürücüleri ve Windows'u güncelledim ama yine mavi ekran hatasıyla karşılaştım. minidump: Minidump - Google Drive

Geri
Yukarı