Birisi mail hesabında istek dışı sitelere kayıt oluyor

• Konuyu başlatan Antor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 397
Teşekkürler dostum aslında bende sessiz kalıp geçmesini bekledim. Hiç tepki vermedim hem de ciddi bir süre. Ancak aksiyon almadığım taktirde yaptığı zihinsel mastürbasyona devam edecekti. Çaresiz olduğumu düşünüp bundan aldığı hazzı ona yaşatmamak lazım.

Maile filtre konuldu. Sadece mail listesi, gmail, hotmail, yandex gibi kamuya açık sağlayıcılar ve kurumsallar içinde kişi listemdekilere ait uzantılardan mail alacak diğerleri spama bile düşmeyecek. Otomatik bir cevap gönderilecek telefon ile ulaşılması konusunda. Bende bu maillerden sorumlu olmayacağım. Bu kamuya açık hizmet veren maillerden tek bir mail bile gelmiş olsaydı zaten işimiz kolaylaşacaktı. Yapan kimse o da biliyor ve buralardan mail gelmiyordu.

Avukat kısmında da bir tanesi parlak bir fikirle geldi, yapanı tespit etmemiz halinde bir sistemin çalışmasını engellemek v.s diye giden bir madde okudu kısaca bu yapılan bir "saldırı" olarak nitelendirilebiliyormuş. Buradan ciddi süre yiyebiliyormuş. Yani iyi hal indirimi olsa, bir süre sonra denetimli serbestlikte alacak olsa ciddi bir süre yatması kesinmiş. (Kapkaç eskiden çok yaygındı bir süre sonra jilet gibi kesilmişti hatırlarsanız, sebebi kapkaç gasp suçuna dahil edilmiş ve yatarı sağlammış. Buna benzer şekilde yapılanın sistemi işleyişi bozma suçu da bir saldırı olarak nitelendirildiği için cezası sağlammış.) Bahsedilen süreleri yerse kesinlikle yatar alır. Yatar aldığı için işinden olacak, eski hükümlü olacak, silinmeyecek bir adli kaydı olacak. Bunlar bile benim için yeterli.

İkinci bir dava da işimi yapamadığım, utanca sebep olduğu, kişisel problemlere yol açtığı gerekçesiyle muhtemelen arabulucuya gidecek 5-10bin liralık bir tazminat davası olabilir dedi. İki davanın birleştirilmesi de söz konusu.

Kişiyi bulduktan sonra zaten delillendirilmiş ve kişiyle ilişkilendirilmiş olacak. Bu konuda da paylaşmamayı tercih ettiğim bir ingiliz (aslında hint) şirket teklif verdi. Dava açılabilecek şekilde somut hale getirdikleri zaman ödemelerini alacaklar. Ön araştırma yapacaklarmış neticesinde ya bırakacaklar ya 500$ ön ödeme alacaklarmış. Totalde ne kadar istedikleri bende kalsın. Böyle yerler bahsettiğin gibi aranınca bulunuyormuş.

Diğer maillere sirayet etmesi halinde iş daha kolaylaşacak.
Dediğim gibi her korsan bulunur ne kadar profosyonel olduğuna bağlı veya kime bulaştığına bağlı. Ben teşekkür ederim böyle insanlara yardım etmek benim bir görevim. Umarım kişi bulunur ve gereken cezayı alır. Umarım reşit olan birisi çıkar ve işler zorlaşmaz. iyi günler, iyi sosyalleşmeler dilerim.

Geri
Yukarı