Bisiklet Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Bugün böyle bir fotoğraf gördüm. Bu devirde bisiklet güvenliği nasıl sağlanıyor merak ettim.

ripbis.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilitleme işlemini düzgün yapmak lazım. :D Ne olursa olsun kesin anlamda güvenlik olmaz tabi. İhtimali azaltmak için pek çok yöntem var. Ben senelerce odamda tuttum bisikletimi. Gittiğim yerlerin de bisiklet parkına dikkat ettim hep, güvenli hissetmediğim yerlere gitmiyordum. :)

Gövdeden sağlam bir zincir ile sağlam bir yere kilitleyin. Kilidinizin de sağlam olması gerek tabii. Yukarıda da denildiği gibi güvenli hissetmediğiniz yerlere gitmeyin veya oradan biraz uzağa kilitleyin daha güvenli bir yere. Ben binanın yangın merdivenine bağlıyorum sağlam bir kilit ile.

Aynı eve girmediğiniz sürece kesinlikle güvenlik falan sağlayamazsınız. "Hırsıza kilit dayanmaz" diye bir söz var, boşuna söylememişler. Hırsıza dayanan kilit; Bisikletin kendisinden daha pahalı olabiliyor :)

Benim bisikletin kadrodan 1 tane var yalnızca. Özel üretim olduğu için aynı tasarıma sahip kadro yok.
Çalınsa mutlaka bulurum ancak Btwin markasının binlerce satan modellerinden birini kullanıyorsanız bisiklet çalındıktan sonra hiçbir şey yapamazsınız; Eğer ki hırsız aptal değilse.

Merdiven arasına koyulan bisiklet her zaman çalınma tehditi ile karşı karşıyadır. Apartmanda yabancılar varsa, aile apartmanı değilse çok ama çok büyük sıkıntı :)
Bizim bina aile apartmanı olduğu için, merdiven altı görüş açısı dışında kaldığı için - sürekli bahçeyi ve gireni çıkanı gözetmeyen bir babaannem olduğu için şanslıyım. Kullandığım kilit beş para etmez yoksa.

Benim güvenliğim; Babaannem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı