Bisiklet ışığı önerisi

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Gece karanlıkta fark edilmek ve önümü görmek için bisikletime hem arka tarafa hem de ön tarafa bir ışık almak istiyorum. Bütçem 70 TL ama eğer önerdiğiniz şey çok iyi ise fiyat biraz artabilir.
Bir miktar araştırdıktan sonra "Turkish A2Z USB Şarjlı Bisiklet Ön-Arka Far Stop Lambası Seti" fenerini buldum. Sizce iyi midir? Ön ışık için 300 lümen yazıyor. Sizce alırken kaç lümen tercih etmeliyim?

300 Lümen bir hobi kullanıcısı ve karanlıkta görünür olmak için yeterli ancak; bahsettiğiniz far gerçekten 300 lümen verecek mi o konuda emin değilim. Arka ışık oldukça yetersiz diyebilirim. Size bu sporu yıllardır yapan biri olarak önerebileceğim Moon marka ışıklar olabilir. Belirttiğiniz bütçenize ilave yaparak ikinci el bulabilmeniz mümkün. Moon meteor ön far arka için de yine moon, knog tercih edilebilir.

Son düzenleme:
@431168 @NipponChemiConKYCap peki sizce bunlar nasıl ? Eğer olmaz ise 1-2 ay daha para biriktirip daha iyisini almaya çalışacağım.
Sizce Türkiye'den bu ikisini mi alayım ? Yoksa AliExpress'den bunu mu alayım ?
1633801761082.png

1633801789883.png

Son düzenleme:
Ürünleri kullanmadım, Türkiye pazarında hiç görüp rastlamadım. Tavsiye etmem. Paranızı az daha biriktirip 2 adet Moon Comet marka beyaz ve kırmızı lamba satın alın. Arka flasör 6 modda çalışır ve gün ışığında bile az da olsa görünür olmanızı sağlar. Yüksek lümen modda en az 1,5/2 saat çalışma süresi var.

Bu konuda ucuza kaçmayın. Memlekette pek fazla sığır olduğunu biliyoruz, Allah korusun gelip arkanızdan vurmaları kuvvetle muhtemel. Gündüz 2 kilometre mesafeden arkadaki sürücünün gözünü alabilecek yüksek güvenlik sağlayan lamba ve buna bağlı saatler var ancak yerli bir bisiklet parasından pahalı. Biz maalesef 'memleket olarak' bu ürünlere erişebilecek bütçeye sahip değiliz.

İlave olarak; Taillights | Cycle | wiggle.com sıkça alışveriş yaptığım güvenilir bir yer. Dolar yüksek bu konuda siz karar verin ya da bekleyin. Gelecek ürüne ayrıca %18 eklemeniz gerekecek. Ürün kapınıza geldiğinde vergiyi ayrıca ödersiniz.

İkinci seçenek; bike-components | bicycle parts, accessories & apparel

Son düzenleme:
Elinde 18650 pil varsa en ucuzundan arka ışık alıp içine led şerit koyup voltaj yükseltici ile kullanabilirsin. Ya da ışığı almadan direkt su geçirmez şerit( 3çipli iyi bir led hücreli) kullanabilirsin, bu ön taraf için de geçerli.

70 liraya, hızla ilerlerken önünü görmeni sağlayacak yeterlilikte ışık alamazsın.

Bende Convoy S2+ var, 7135x8 çipli, bütçenin üzerinde ama servis yapan çoğu motosikletin ışığından fazla ışık veriyor.

Trafikte kullanıyorsan motosiklet kornası kullanmanı da tavsiye ederim, o da 2 tane 18650 pil ister, gene voltaj yükselticiyle tabii.

18650 pilleri eski laptop Li-Ion bataryalarından da edinebilirsin, kapasitesinin hala iyi olması gerekir gene de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı