Bisiklet ön, arka rulmanlı jant göbeği ve orta rulmanlı pedal göbeği tavsiyesi

MYZA

Hectopat
Bisiklet Kron XC150, jantı 26", göbek 32 delik ama çapını bilmiyorum ve v fren bir modeldir.

Arkadaşlar benim bisikletimin markası Kron XC150 çok eski bir modeli, en az 4 yıldır ben biniyorum bende 2. el olarak aldım birkaç yılı da oradan vardır.

Malum eskidikçe çalışan parçalar bozuluyor benim de arka göbek takırdamaya başladı, bildiğimiz kadarıyla bir araştırma yaptık ama çok fazla seçenek olduğu için bir türlü kafama yatan bir göbek bulamadım, sebep beğenmemek değil biraz bilgisizlikten kaynaklanıyor, insan bilmeyince tereddüt ediyor.

Aynı şekilde orta göbekte gıcır gıcır ses veriyor.

Ben bu bisikleti her gün işe giderken ve gelirken kullanıyorum gittiğim yol gidiş geliş 3km eder en fazla, kısa yol yani.
Öyle bisiklete ahım şahım para vermeyi de düşünmüyorum elimdekini tamir edip kullanma derdindeyim açıkçası, orta göbek kısmını bir servisle konuşup Shimano marka rulmanlı olarak değiştireceğiz o konuda rahatladım ama ön ve arka göbeği bir türlü çözemedim(Dediğim gibi bilgisizlikten ve kararsızlıktan). Arkadaş göbek çapı uymazsa telleri de değiştirmemiz gerekebilir dedi.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, ucuz yollu bu seni idare eder diyebileceğiniz göbek linkleri atabilirseniz çok memnun olurum.

Edit: Resmini çektim, çamurlukları biz yaptırdık, yağmur çamur sürekli bindiğimden, üstten ıslanıyoruz bari alttan ıslanmayalım dedik. :)
IMG_5067.JPG

Birde göbeğin markasını da çektim nedir ne değildir fikrim yok;
IMG_5068.JPG

Son düzenleme:
Onun da uyanını bisikletçi değiştirse ya? Sen niye ayrı alıyorsun? Takacağı göbeğin marka modelini öğren fahiş fiyat isterse kendin alır taktırırsın.

Onun da uyanını bisikletçi değiştirse ya? Sen niye ayrı alıyorsun? Takacağı göbeğin marka modelini öğren fahiş fiyat isterse kendin alır taktırırsın.

Dedi ki biz sadece Shimano marka ürün satıyoruz Shimano markasını rulmanlı göbeği bizde yok dedi, bende sordum ben alsam getirsem takar mısınız, tabii ki takarız dedi, bende orta göbeği taktırırken, ön arka göbekler elimde olsun eğer jant teli uyumsuzluğu çıkarsa onları da temin edip o şekilde giderim diye düşünüyorum. Orta göbek içinde Shimano marka rulmanlı 100TL gibi bir fiyat verdi montajı dahil sanırım.

Kaç vites hocam bisiklet? Arka aktarıcının ve Rublenin(arkadaki dişlilerin) modelini yazabilirseniz iyi olur uyumsuzluk yaşamamak için. Ortalama da olsa ön ve arka göbek için bütçenizi belirtin. Bir de bisikletinizin kendi servisi olursa iyi olur. Biz de parça olamaz diye bir şey diyemez. Katalogdan getirtmek zorunda. Eğer buna uygun arka/ön göbek ben öneremiyorum diyorsa daha tecrübeli bir bisikletçiye gidin derim. Kendisinde yoksa en azından modelini söylesin siz kendiniz alın.

Bunlar olur mu diye ustaya bir sorun.

Son düzenleme:
Kaç vites hocam bisiklet? Arka aktarıcının ve rublenin(arkadaki dişlilerin) modelini yazabilirseniz iyi olur uyumsuzluk yaşamamak için. Ortalama da olsa ön ve arka göbek için bütçenizi belirtin. Bir de bisikletinizin kendi servisi olursa iyi olur. Biz de parça olamaz diye bir şey diyemez. Katalogdan getirtmek zorunda. Eğer buna uygun arka/ön göbek ben öneremiyorum diyorsa daha tecrübeli bir bisikletçiye gidin derim. Kendisinde yoksa en azından modelini söylesin siz kendiniz alın.

Bunlar olur mu diye ustaya bir sorun.

Bunlar büyük ihtimal ellerinde vardır ben özellikle bilyalı değil rulmanlı istediğim için o modeller Shimano markasında yok dedi. Belki vardır ama internette bende hiç rastlamadım Shimano markasının rulmanlı modeline.

Bunlar rulmanlı zaten. Açıklamalarını tamamen okudunuz mu?
Eğer 7 vites ise bunlar uyumlu olmayacaktır zaten. Arka 8 vites ise en iyi giriş seviyesi TX-505 aslında ama o da disk fren uyumlu olarak satılıyor. V fren ile de kullanılabiliyor mu aynı zamanda onu sormak lazım.

Son düzenleme:
Bunlar rulmanlı zaten. Açıklamalarını tamamen okudunuz mu?
Eğer 7 vites ise bunlar uyumlu olmayacaktır zaten. Arka 8 vites ise en iyi giriş seviyesi TX-505 aslında ama o da disk fren uyumlu olarak satılıyor. V fren ile de kullanılabiliyor mu aynı zamanda onu sormak lazım.

kaç vites hocam bisiklet? şu sorunuza yanıt vermemişim kusura bakmayın, bisiklet 21 vites, yani arka 7 vites.

Diğer konu ise şu kısım galiba söylediğiniz bölüm;
-uzun dayanıklılık ve daha iyi performans için ayarlanabilir konik rulmanlar
Ben bunu bilyelerin ayarlandığı konik kapak olarak algıladım sanırım, haklısınız.
Tekrar iletişime geçerim ama şöyle bir sıkıntı olacak büyük ihtimal bu göbekleri aldığım zaman teller uyumsuz olacak. 26" için hangi uzunluktaki teller uyumlu olur bir bilginiz var mıdır? Şimdi kumpas ile şu anki göbeğin çapını ölçtüm çap 47.

Göbekler boşluk yapmadıysa bakım yaptır devam et niye değiştiriyosun.

Göbekler değil ama arka göbek takırdıyor artık, bilye artık elips mi olmuştur geoit mi bilmiyorum. :)
Böyle bir video buldum, şu an işte olduğum için bakamadım ama eve gidince bisikleti bir güzel temizleyip inceleyeceğim iyice bendeki eski bir bisiklet olduğundan büyük ihtimal freewheel bir sistem ama bakıp göreceğiz inşallah Freehub'dır da rahat rahat istediğimiz göbeğe geçiş yapabiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konu hortlatıyorum ama şöyle söyleyeyim.
Benim arka dişlim freewheel'miş o sebeple diğer markalarda da freewheel arka göbek bulamadığımdan şu an bunları aldım ve kendim taktım.

Takması uzun sürüyor ama zor değil, sabır ve dikkat gerektiriyor sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı