Bisikletin Jant teli sallanıyor

Sadece bir adetse akort anahtarı ile sende sıkabilirsin. Çok sıkma çok gevşek bırakma çok sıkmakta iyi değil gevşek bırakmakta, böyle sorunlar çıkarır birden fazla tel varsa gidip ayar yaptırmanız gerek ama tek tel boştaysa sıkıp geçsenizde olur masrafa gerek yok.

Sadece bir adetse akort anahtarı ile sende sıkabilirsin. Çok sıkma çok gevşek bırakma çok sıkmakta iyi değil gevşek bırakmakta, böyle sorunlar çıkarır birden fazla tel varsa gidip ayar yaptırmanız gerek ama tek tel boştaysa sıkıp geçsenizde olur masrafa gerek yok.
Hocam az bi yamukluk var sıkıntı olur mu?

Bir sorun olmaz benim de ön jantımda hafif yamukluk var zaten şu an bir bisikletçiye götürsen kendisi mükemmel yapamaz.
Bende geçen arka janttaki tellerden 1i neredeyse çıkacak gibi sallanıyordu bisikletçiye götürüp akort yaptırdım.Bisikletçide tanıdık usta biri. Arka jant telinden 3 tanesi hafif şekilde sallanıyor ön janta bakıyorum hiç oynamıyor sence bu 2 3 sallanan teller sıkıntı yaratır mı. Arka jantın veya ön jant tam çizgisinde dönüyor akort ta sıkıntı yok(elimle sağa sola güç verip salladığımda hafif sallanıyor)

Bende geçen arka janttaki tellerden 1I neredeyse çıkacak gibi sallanıyordu bisikletçiye götürüp akort yaptırdım. Bisikletçide tanıdık usta biri. Arka jant telinden 3 tanesi hafif şekilde sallanıyor ön janta bakıyorum hiç oynamıyor sence bu 2 3 sallanan teller sıkıntı yaratır mı? Arka jantın veya ön jant tam çizgisinde dönüyor akort ta sıkıntı yok(elimle sağa sola güç verip salladığımda hafif sallanıyor)

Yok hocam sorun olmaz. Akortu usta eliyle yaptı ise zaten daha da iyisi olamaz. Sanırım neredeyse 0 gibi akort ayarı yapan makineler var onları bulmakta kolay değil.

Yok hocam sorun olmaz. Akortu usta eliyle yaptı ise zaten daha da iyisi olamaz. Sanırım neredeyse 0 gibi akort ayarı yapan makineler var onları bulmakta kolay değil.
Birsey söyleyeceğim bisiklette ne kadar 2 kere akort ayarı yaptırdım fakat 2 tel anormal sallanıyor diğerlerinin çoğu normal bazıları güç verip ittirdinmi sallanıyor.Evde kendim sıkayım dedim akort ayarı gitti lastik çok az yalpaliyor fakat ses çıkıyor.Ben düzeltmeden öyle 3 4 ay kullandım hiç ses en ufak yalpalama bile yoktu.Yarın yine akort yaptıracağım.Masraf yapıp değişmeye jant teli alıp bisikletçiye ördürmeye gerek var mı? 2 tel den dolayı sıkıntı olur mu?(bisiklet carraro daytona 730)

Bir şey söyleyeceğim bisiklette ne kadar 2 kere akort ayarı yaptırdım fakat 2 tel anormal sallanıyor diğerlerinin çoğu normal bazıları güç verip ittirdinmi sallanıyor. Evde kendim sıkayım dedim akort ayarı gitti lastik çok az yalpaliyor fakat ses çıkıyor. Ben düzeltmeden öyle 3 4 ay kullandım hiç ses en ufak yalpalama bile yoktu. Yarın yine akort yaptıracağım. Masraf yapıp değişmeye jant teli alıp bisikletçiye ördürmeye gerek var mı? 2 telden dolayı sıkıntı olur mu?(bisiklet Carraro daytona 730)

2 telden sorun olmaz normal ayarını yaptırın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı