Bisiklette ön kaldıranlar için tavsiyeler

Arkadaşlar bisikletim ile tek teker yapmayı çok seviyorum ellerim nasır olsa da. Ama belli bir düzeyde değilim. Bazen çok uzun süre tek teker yapıyorum bazen 3 4 pedal. Bunun nedeni de denge tek tekere kaldırmada sorun yok. Ama ön kaldırmaya başladığımda bazen bisiklet sağa sola doğru yatmaya başlıyor istemsizce. Düz bir şekilde başlayamıyorum illaki ya sağa ya sola doğru dönmeye başlıyor. Bunun nedeni nedir? Biliyorsanız tavsiye verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dengesizlik. Tek tekere kaldırırken herhangi bir denge sağlamıyorsun. Ne zaman ki bisiklet sağa sola yatmaz, uzun süre pedal atarsın o zaman dengeni sağlamış olursun.

İlk önce bunu trafikte yapma.
Gelelim cevaba kaldırdıktan sonra ise ön tekeri sağa ve sola çevirme.
Uygun viteste dene yani bisikletten bisiklete göre değişir ben 3 veya 2 de teker anca kavrıyor 1 vites kullanmıyorum o derece.
Sonra hafif eğimli rampada dene hemen düz yolda yapma daha kolay anlarsın.
Yön verirken de o yöne doğru hafifçe dizini açabilirsin.
Ve koltuğunda biraz yüksek olmalı alçakta zaten verimli olmaz.

Bisikleti tek teker yaptığında vücudunun bir kısmı sağ tarafa kayarsa denge bozulur.
Tek teker yaptığında vücudunu kasmayacaksın, rahat bir şekilde pedal at.
Ben, tek kaldırışta iyi bir süre tek teker yapabiliyorum.
Ama şöyle de olabilir, bisikletinin arka jantında mil kuyruğu olur. Kuyruk eğer eğri yada iyi sıkılmamışsa ön teker havaya kalkınca arka jant sağ sol yaparak dengeyi bozar.

Geri
Yukarı