Bitcoin/Ethereum/Zcash için yazılım

Konuyu okurken acaba laptop'umla ne yapabilirim diye yazılım kısmına giriştim ve pes ettim. Yazılım kısmı da kolay değil arkadaşlar. Zrilyon tane ethminer.exe var sürekli güncelleniyor yok CUDA'sı yok OpenCL'si derken kodların arasında kayboldum. 50 tane wallet hesabı açtım. Değişik pool'lar var internette çakallar bu işin ticaretini yapmaya başlamış. İlk başta kayıt olduğum site programın kendi sitesi zannettim değilmiş. O siteye para ödeyerek kendi ekran kartlarınızı kiralıyorsunuz sonuçta bir "hash" gücünüz oluyor. Daha fazla para ödeyerek daha çok "hash" gücü elde ediyorsunuz. Bu site de sizden kar etmiş oluyor aslında. Ben sistem toplayıp uğraşamam yerim yok diyenler ona yönelebilir.

Bir de merak ettiğim bir şey var yani bu böyle önü alınamaz bir hızla giderse, herkes evinden mining yapmaya başlarsa; kim üretecek kim bu parayı nerede harcayacak? Çok popi olursa önüne engel konulacağını tahmin ediyorum. Nitekim rehber siteden program indirme işlemlerini yaparken bir linkteki github projesinin kaldırılmış olduğunu gördüm. Artık rekabetin çoğalmasını istemeyen kişiler türemiş bile. Bu iş ileride çok daha zor olacaktır diye ön görüyorum. Bu konuyu buraya kadar okuduysanız ve beleş parayı görünce ağzınız sulanmışsa ya bir an önce harekete geçin ya da bekleyelim bakalım neler olacak :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı